Forum

Yerel yada Network ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yerel yada Network yazıya şifreli yazı Gönderme Hk. Yardım.

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
336 Görüntüleme
(@mustafakaya)
Gönderiler: 1056
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar. Şirkette 20 adet pc var ve bu bilgisayarların sadece 6 tanesinin yazıcıya yazı göndermesini istiyor müşteri. Diğer bilgisayarlar yazı göndermek isterse şifre istemesini istiyor böyle bir sistem kurabilirmiyiz.?

Gönderildi : 29/07/2009 18:06

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Diğerlerinin şifre istemesi gibi bir durum zannetmiyorum fakat servislerden yazdırma biriktiricisini diğer bilgisayarlarda pasif yaparsanız kullanıcılar istesede yazıcıdan çıktı alamayacaklardır.

Gönderildi : 29/07/2009 18:18

(@mustafakaya)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Diğerlerinin şifre istemesi gibi bir durum zannetmiyorum fakat servislerden yazdırma biriktiricisini diğer bilgisayarlarda pasif yaparsanız kullanıcılar istesede yazıcıdan çıktı alamayacaklardır.

Bu işi askeriye çözmüş onlar yapıyorlar Mutlaka bir yolu vardır.

Gönderildi : 30/07/2009 19:43

(@HikmetSOYDAM)
Gönderiler: 218
Reputable Member

Merhabalar,

Doğan Beyin bahsettiği servisin çalıştırılıp, stop edilmesini sağlayan ufak, trayda çalışan bir yazılımla çözülebilir.

Gönderildi : 30/07/2009 19:53

(@cenkbaranak)
Gönderiler: 253
Reputable Member

merhaba,

bu işi 3th party programlar çözebiliyor.

örnek: http://www.printerpassword.com/

kolay gelsin...

Gönderildi : 30/07/2009 19:56

(@mustafakaya)
Noble Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim. yol gösterici oldu. Bir de indirme linkini verseydin çok daha güzel olacaktı.[:)]

Gönderildi : 30/07/2009 21:19

(@cenkbaranak)
Gönderiler: 253
Reputable Member

önemli değil. zaten linki yapılabildiğini gör diye verdim. yoksa daha önce böyle bir sisteme ihtiyaç duymamıştım fakat güzel konu oldu bence 🙂

Gönderildi : 31/07/2009 12:12

Paylaş: