Forum

port izlemek (wires...

Bildirimler
Hepsini Temizle

port izlemek (wireshark)

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
425 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

FXS VoIP  bir cihazı takip etmem gerekiyor. mesela VoIP FXS Gateway i  (mesela 20000) portunu izlemem gerekiyor fakat bunu ne ile yapcağımı bilemiyorum. Wireshark yapıryormuş ama kullanmayı ben bilmiyorum

başka önerisi olan varmı ? 

Gönderildi : 22/05/2009 21:56

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

http://www.cozumpark.com/forums/thread/99562.aspx

Wireshark ile ilgili iki adet makale linki yukarıdaki konuda mevcuttur. Filtreleme yöntemiyle istediğiniz port u izleyebilirsiniz.

Gönderildi : 22/05/2009 22:58

(@ahmetkucuk)
Gönderiler: 93
Estimable Member

port izlemek dediğiniz diğer bilgisayarı takip gibi birşey ise sniffer adlı program işinize yarayabilir.

Gönderildi : 23/05/2009 00:15

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

ilgi ve alakanıza teşekkür ederiz. ama benim sorduğum ile pek alaklı bir konu bulamadım

Benim oldğum bir ağada ama benim bilgisyarımla alakalı olmayan bir cihazın kullandığı portu izlemek istiyorum

Gönderildi : 26/05/2009 19:45

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Verdiğim link direk sizinle alakalıdır. Ancak izlemek te o kadar kolay olsa zaten herkes hacker olur çıkardı 🙂

Gateway üzerinde bu tür bir uygulama yapabilirsiniz. Bunun dışında gateway üzerinde imkanım yok diyorsanız, arp zehirleme yapılarak network trafiği izlenebilir ama port belirtebiliyormuyduk hatırlamıyorum. bu konu da daha önce konuşuldu, arama yaparak bir kaç post bulabilirsiniz.

Gönderildi : 27/05/2009 11:20

Paylaş: