Forum

internet kopma prob...

Bildirimler
Hepsini Temizle

internet kopma problemi

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
358 Görüntüleme
(@GokayAtatekin)
Gönderiler: 100
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba

internet bağlanatı türüm adsl

bağlantı son zamanlarda arada kopup duruyodu hattan kaynaklı diye düşündüm. bugün 10 dk bir kopmalar meydana geldi. network kablosunu çektiğim zaman hat ışığı normal olarak yanıyor fkakat network kabosunu taktığımda ışık yanıp sönemeye başlıyor ve hat belli süre sonra kopuyor 195.175.39.39 ping attığım zaman arada istek zaman aşımına uğruyor. bilgisayarlda viriüs prog kurulu ve konsolda güncel gözüküyor. hepsini taratıcam ama başka bir sorun olduğunu veya hangi bilgisayar veya bilgisayarlardan kaynaklı olduğunun bulmanın yolu veya sorunun neden kaynaklı olabilir

tşk

Gönderildi : 22/05/2009 20:02

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

network kablosunu taktığınızda kimse internette olmasın, eğer yine internet ışığı çıldırmış gibi yanıp sönüyorsa kesinlikle virus/trojan türevi şeyler bulaşmıştır.

Gönderildi : 22/05/2009 20:09

(@GokayAtatekin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam tüm bilgisyarları gezdim tarama yaptım ama arada kopmalar gene var şuan tüm bilgisyarlar kapalı sorun devam ediyor

başka problem ne olabilir acaba?

tşk

Gönderildi : 23/05/2009 01:23

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Bakın şimdi; kopmalar ayrı bir problem internet ışığının kimse internette olmadan hızlıca yanıp sönmesi ayrı bir problem olabilir.

Önce bunu tespit edin, internetin kopması için modemin loglarına bakabilirsiniz. mutlaka bir hata vardır.

Gönderildi : 23/05/2009 04:27

(@GokayAtatekin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam hafta sonu modem ışığı nomral yandı tüm bilgisayarlar kapalı iken, sonrdan aklıma gelen olay firewall baktım

spam filter kısmında bilmediğim adreslerden bilmediğim adreslere devamlı mail atılıyor ama firewall da atan bilgisyarı göremiyorum

eğer bir bilgisayarı bulmaının bir yolunu bulmazsam akşam hepsini kapatıp tek tek açarak bulmaya çalışıcam tabi bulursam silmenin yolarında arıyortum

Gönderildi : 25/05/2009 14:50

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

clientlarda btdefender online scan ile virus/spyware taraması yapmanı tavsiye ederim. %90 çözüm bulabilirsin.

Gönderildi : 25/05/2009 17:24

(@GokayAtatekin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

buğra hocam tek bilgisayarda şans eseri ip adresiden buldum. şu an sorun çözüldü galiba.
tşk ederim

Gönderildi : 26/05/2009 20:11

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

sevindim [:)]

kolay gelsin

Gönderildi : 26/05/2009 20:24

Paylaş: