Forum

Client Baglantı Sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Client Baglantı Sorunu.

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
365 Görüntüleme
(@EyupDal)
Gönderiler: 152
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arakadaşlar selam.

ticari bir yazılımın clienti ortalama 100 metre ilerdeki pc de kurulu arada bir tane swich ten geciyor. Sabah ilk açılışta sorunsuz şekilde açılıyor.. 10 veya 30 dk zaman gectikten sonra. programa bi fatura vs girerken hata veriyor. bir türlüde çözemedim...

yaptıgım işlemler...

sürekli olarak ana makinaya ping e bagladım....

catcory6  döşedim...

bildiginiz etkili bir yöntem varmı?

Gönderildi : 13/05/2009 21:06

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Sadece 2 bilgisayarmı birbirine bağlı?Ticari program map üzerinden mi çalışıyor?Ortam ve yapı hakkında daha detaylı bilgi veririmisiniz.

Gönderildi : 14/05/2009 02:44

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Ticari program dediğinize göre SQL altında mı çalışıyor bu program? Şayet cevabınız evetse eventları kontrol edin bakalım sql bile alakalı bir hata varmı?

Gönderildi : 14/05/2009 11:19

(@EyupDal)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Program Sql tabanlı olurp ortalama 30 kişi  bu ticari yazılıma baglanıyor. ticari programların ikiside birbirine entegre etilmiş durumda.

ama ara ara kopmalar oluyor. özelikle gece kulananlar  ticari programın  KISAYOLUNA  gözat komutu  cıkıyormuş  abartısız 15 kere felan yapıyormuş.......

lütfen çözüm cılıdırıcam gündüzde ara ara gidip geliyor ticari yazılım. sacma sapan calışıyor  deliricem...

Gönderildi : 14/05/2009 12:07

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Kısa yoluna göz at çıkması genelde network bağlantısının koptuğuna işarettir. Serverdaki eventlara göz atarmısınız. Bağlantının koptuğu saatlerde meydana gelen bir hata var mı? Birde networkünüzü dinlemeye alın ve tüm PC leri virüs taramasından geçirin.

Gönderildi : 14/05/2009 12:48

(@EyupDal)
Reputable Member
Konu başlatıcı

sadece servermi yoksa clientleri de mi?  bide full verisyon virüs programım yok 🙂 sistem çökünce alırlar herhalde....

Gönderildi : 14/05/2009 14:11

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Tüm networkü taratmanızda fayda var. Portalımız üzerinde online tarama yapabileceğiniz programların bilgisi daha önce paylaşılmıştı. bunlardan yararlanabilirsiniz. Birde Avira Antivir Primium'un kampanyası vardı. 6 ay free kullanabiliyordunuz, bu bilgide paylaşılmıştı. Heralde hala devam ediyordur bir deneyin.

Gönderildi : 14/05/2009 14:17

(@EyupDal)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sinan bey yeni virüs yazılımı aldım Kaspersky 6.0 bussiness space  tarama yaptım virüs buldum fakat . baglantım yine düşüyor  ne yapamm lazım dahha etkili bir yöntem varmı?

Gönderildi : 25/05/2009 14:29

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Server servisi stop oluyor mu kontrol edermisiniz.Ek olarak sistem confiker virüsü olabilir.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/101148.aspx  linki incelermisiniz.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 26/05/2009 03:35

Paylaş: