Forum

İnternet üzeri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnternet üzerinden veri dağıtma

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
634 Görüntüleme
(@umuteveyik)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Konu başlığı nekadar doğru oldu bilmiyorum.

bi uygulama yapıcaz android studio da yapıcağımız programa bi sunucudan otomatik veri çekmemiz lazım . resim ve yazı çekicez bunun için bi host almamız gerekiyor mu ve bi alan alıcaksak bu işlemi nasıl gerçekleştiricez bi bilgisi olan yardımcı olabilir mi ..

Gönderildi : 30/03/2017 21:03

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Evet başlık ile içerik biraz farklı olmuş. Genel mantık olarak veri kaynağı olan sunucuyu ilgili portlarından nete açmaktan farkı yoktur web host almanın. Güvenlik, işletim gibi nedenler sadece tercih konusu olabilir. Verinin ne, nasıl çekileceği ile ilgili ayrıntıları yazarsanız uzmanları daha fazla yardımcı olabilir. Bunun dışında local sunucunun web'e açılması ile ilgili forumda epeyce konu mevcut.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/03/2017 21:32

(@umuteveyik)
Trusted Member
Konu başlatıcı

sorun şu  kırklareli universitesi için bi festival programı yapıcam. yapılan etkinlikler bu etkinliklerde çekilen resimleri programda yayınlamak istiyorum aynı instagramın yapısı gibi o resimleri nereye atmam gerekiyo ve uygulamadan bu verileri otomatik olarak nasıl güncellemesi gerektiğini araştırıyorum

yani o kodu araştırıyorum

Gönderildi : 30/03/2017 21:56

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Eh kod ve uygulama için birşey diyemiycem 🙂 ona gördüğünde Erdem bey fikir verir ben sorunun şeklinden mantık ölçüsünde yaklaşmak istedim.
Üniversite olduğu için sunucularını ftp, webserver vs yoksa direkt dışarı açmak istemeyebilir. Verileri bir kaynakta toplamak için siz ücretli bir webhosting kullanabileceğiniz gibi dediğiniz gibi instagram, dropbox, azure, sharepoint gibi bir ortam da seçebilirsiniz yani mantığı kurmak size kalmış. Sonuçta verilerin mutlaka kataloglanması, şablonlanması gerekecek onu size sağlayabilirler. Ben mesela web de hızlıca aradığımda android studio için bir çok uygulama örneği bulabiliyorum instagram vs dediğiniz için diyorum.
http://www.theappguruz.com/blog/10-steps-integrate-dropbox-api-android
https://gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr/soru/android-studio-instagram-hesabina-erisim-izni

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/03/2017 22:31

(@umuteveyik)
Trusted Member
Konu başlatıcı

cevap verdiğiniz için teşekkur ederim .

Gönderildi : 30/03/2017 23:45

Paylaş: