Forum

Lokal (Yerel) IP Ha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lokal (Yerel) IP Hakkında

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
615 Görüntüleme
(@MertTaruz)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Formunuza yeni üye oldum, sürekli uzaktan üyeliksiz takip ediyordum sağlam bilgilerin paylaşıldığını gördüm o yüzden üye oldum. Başı baş gereksiz forumlardaki bilgi kirlilikleri yerine gerekli bilgiyi temin edebileceğim güvenilir bir forum burası.

Şimdi soruma gelince; ISP nin telefonuma atadığı local (yerel) ip yi nereden ve nasıl değiştirebilirim? Telefonum rootlu, bazen dns değiştirerek internete giriyorum, bazen, vpn üzerinden. Telefonumun sistem klasörüne girip manuel olarak lokal ip mi aradım bulamadım, bunu elle değiştirmek istiyorum. Çünkü bunu yapacak harici bir program bulamadım, ip değiştirme programları external olarak dış ip değiştiriyor yani ip adresini maskeliyor. Ben ise direk olarak isp nin telefonuma atadığı lokal ip yi değiştirmek istiyorum. Bir tane komut buldum internette fakat bu komut ile ttl değeri değişiyormuş. (Örnek komut: su -c echo 127 > /proc/sys/net/ipv4/ip_default_ttl) Aynı şekilde lokal ip yi terminal üzerinden yada dosya yöneticileri ile manuel değiştirmek istiyorum. Ama lokal ip nin kaydedildiği dosya nerede bulamadım. Bilen birisi için çok basittir fakat bilmeyen birisi için uğraştırıyor.  Kısaca özetlemek gerekiyorsa bulunduğum bölgede isp bana 10.219.253.241 lokal ip si vermiş, eve gidince bu 10.80. ile başlayan lokal ip ye dönüşüyor. Ben bunu sürekli olarak elle değiştirip 10.219 ile başlayan local ip kullanmak istiyorum. Dns adresi değişiyor, ttl değeri değişiyorsa local ip nin de elle değişmesi zor olmamalı.

Gönderildi : 06/01/2017 12:51

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

nasıl değiştirildiği bir yana

bu ip adresi size otomatik olarak veriliyor karşıdaki network yapısını bilmiyorsunuz hali ile

bu ip adresini değiştirmemeniz gerekiyor özetle

Gönderildi : 06/01/2017 12:59

Paylaş: