Forum

İPad ve İPhone aras...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İPad ve İPhone arasında bluetooth sorunu

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
731 Görüntüleme
(@ErdalKocer)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba ,

Kullanmaktan bi haber olduğum bir adet İPad ve İPhone var önümde ve benim İPad'i bluetooth üzerinden bağlantı sağlayarak İPhone'un 3G'si vasıtasıyla internete çıkartmam gerekiyor.Konuyla ilgili internette biraz araştırma yaptım ancak benim bu cihazlara olan uzaklığımdan olsa gerek bir türlü beceremedim.Ne İPad ne de İPhone bluetoohta birbirlerini bulmuyorlar.Bu konuda extra yapmam gereken bir ayar bulunmakta mıdır?Dip not olarak İPhone'da internet paylaşımını aktif hale getirdim.

Gönderildi : 23/10/2010 14:59

(@SedatKahraman)
Gönderiler: 46
Trusted Member

Bu yazıda iphone ile bilgisayar arasında bağlantı kurulup, bilgisayarı (3g) internete çıkarmışlar.. 

http://www.iphoneturkey.biz/2009/11/bluetooth-ile-iphone-uzerinden-internet-baglantisi.html

İpad >> settings > general > bluetoth (off / on )

Gönderildi : 23/10/2010 15:08

(@ErdalKocer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

İki cihazın da bluetoothları açık durumda.Ancak birbirlerini görmüyolar.

Gönderildi : 23/10/2010 16:01

(@SedatKahraman)
Trusted Member

Cihazlardan herhangi biriyle,  ipod veya ipad dışında bluetooth  bulunabilirliğini / bağlanabilirliğini test edebiliyor musunuz.. (Herhangi bir cep telefonu mesala ) .. ?

Gönderildi : 23/10/2010 16:48

(@ErdalKocer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Nokia cep telefonundan İPad'i bulabiliyorum bluetoothla ancak eşleşme sağlayamıyorum.Bildiğim kadarıyla zaten İPad ve İPhone extra bir yazılım kurmadan sadece kulaklıklarla bağlantı sağlayabiliyor bluetooth üzerinden.

Gönderildi : 23/10/2010 17:09

(@SedatKahraman)
Trusted Member

"iPad doesn't have that capability. apple restricted the bluetooth for security reasons and its only used for bluetooth headsets."

kötü haber mi bu bilmiyorum 🙂

Gönderildi : 23/10/2010 17:49

(@ErdalKocer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

İPad ' i oldukça gereksiz buluyorum zaten 🙂 Yardımların için teşekkür ederim. Eğer herhangi bir çözüm yolu bulursam buradan bildiririm.Kolay gelsin.

Gönderildi : 23/10/2010 18:24

(@SedatKahraman)
Trusted Member

Rica ederim. 🙂

Gönderildi : 23/10/2010 18:29

(@ekremcukurca)
Gönderiler: 48
Trusted Member

Adamlar herşeyi yasaklamışlar zaten bluetooth da doğal olarak nasibini almış :p

Gönderildi : 23/10/2010 19:00

Paylaş: