Forum

'Paylaş - E-Posta' ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] 'Paylaş - E-Posta' Yöntemi Gövde Metnini Yutuyor (Word, Excel, Power Point)

3 Yazılar
2 Üyeler
4 Likes
1,069 Görüntüleme
(@mustafadagistanli)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

Word, Excel ve Power Point uygulamalarında dosyayı Outlook ile paylaşma yöntemini kullandığımda mesaj gövdesine yazdıklarımı yok ederek, sadece dosyayı gönderiyor.

Mevcut sürüm Office 365 ve bundan önce kullanılan 2010 sürümünde de ilgili bilgisayar aynı hatayı yapıyordu.

HTML yerine düz metin kullanınca sorun olmuyor, bu geçici çözümü Microsoft forum sitesinden öğrendim;

https://answers.microsoft.com/en-us/msoffice/forum/all/missing-body-text-in-e-mails-using-send-via-save/ffa10e75-c9cb-48bd-908b-cfd6a97df4e7

Zaten HTML kullanmam şart değil, düz metin seçerek sorunsuz gönderebiliyorum ama çözümü bilen varsa, rica ederim.

Gönderildi : 21/04/2022 14:27

(@mustafadagistanli)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

Aynı forumun üçüncü sayfasında Zerbit'in cevabında (6 Kasım 2017) kesin çözüm var; varsayılan veri dosyasını değiştirmek. Denedim ve oldu. 👍 😊 

4 hesap tanımlı, mail gönderirken 2 nolu hesabı seçmeme rağmen 1 nolu hesabın gönderilmiş öğelerine kaydediyordu. 2 nolu hesabın veri dosyasını varsayılan yapınca düzeldi.

Gönderildi : 21/04/2022 14:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Bilgi için çok teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/04/2022 14:46

Paylaş: