Forum

Outlook sürekli par...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Outlook sürekli parola soruyor

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
10.4 K Görüntüleme
(@birolbenli)
Gönderiler: 115
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange online geçişine başladık. Pc'de office 2013 sürümü kullanıyoruz.

Geçişten sonra outlook sürekli parola sormaya başladı. Parola pop-up penceresinde parolayı kaydetme alanı var fakat parolayı kaydet dediğimizde sormayacak fakat kaydet desek bile parola değişikliğinde tekrar soracak.

Benim isteğim şu;

Kullanıcı zaten bilgisayarını windows authentication bilgileriyle açtı. Outlook'un da bu bilgilerini okuyarak oturum açması.

Bunu nasıl yapabilirim?

Gönderildi : 05/12/2019 07:54

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Normalde exchange online üzerinde böyle bir durum söz konusu değil 150 civarı hesap kullanıyoruz ve böyle bir sorun yok. Ofis 2013 güncellemelerini eksiksiz olarak yapar mısınız? Aytıca https://docs.microsoft.com/tr-tr/outlook/troubleshoot/sign-in/continually-prompts-password-office-365 buraya göz atabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/12/2019 13:48

(@birolbenli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hocam,

Office 2013 updateleri tam yapılmış durumda. Exchange online plan1 geçişini yaptığımız tedarikçim ADFS yapısı kurulmadığı için böyle bir problem yaşayabileceğimi söylüyor. ADFS ile ilgisi var mı sizce de?

Gönderildi : 06/12/2019 17:00

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32961
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Birol, sürekli parola soran bir istemci de dener misin lütfen?

https://www.gothamweb.com/portal/index.php/knowledgebase/8/Outlook-bypasses-AutoDiscover-and-connects-directly-to-Office-365-mailbox.html

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/12/2019 21:10

(@umitseyhan)
Gönderiler: 367
Üye

Birol Bey selamlar,

Kullanıcıların oturum açtıktan sonra office 365 hesaplarına login olurken hesap bilgilerinin sourlmasını istemiyorsanız ADFS yapısına geçemeniz gerekiyor.

Aşağıdaki adımları izleyerek işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

https://blogs.technet.microsoft.com/ivfranji/authentication-enabling-modern-auth-oauth2/

Bilginize.

Gönderildi : 06/12/2019 22:47

(@birolbenli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cevaplar için herkese teşekkürler,

Öncelikle Office 2013 ile alakalı tüm updateleri yaptım sanıyordum fakat windows 10 update ayarlarından "diğer microsoft ürünleri için de update alın" seçeneği kapalı olduğu için ben alacak update bulamadı sanıp, update ettim diye düşündüm. 

Updateleri yapınca sürekli çıkan klasik windows authentication penceresi gitti ve yerine office365 sitesinden oturum açmam için yönlendiren bir popup pencere geldi. Buradan oturum açarak authentication'u tamamladım. Outlook'u tekrar kapatıp açtığımda tekrar şifre sormadı.

ADFS yapısına geçince bu tek seferlik oturum açtığımız office 365 popup'ını görmeyeceğiz anladığım kadarıyla. Yanlışsam düzeltin lütfen Ümit Hocam,

Hazır konusu açılmışken sormak istiyorum, ADFS ücretli bir servis midir? Exchange Online Plan 1 kullanıcılarını bu servisi ücretli mi kullanmalılar?

Gönderildi : 06/12/2019 23:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32961
Illustrious Member Yönetici

Bu durumda yama modern authentication desteğini açtı demektir. Outlook 2016 sürümünde varsayılan olarak açıktır ancak Outlook 2013 de kapalı geliyordu. Güncelledim dediğin gibi aşağıdaki bilgiyi paylaşmadım. 

Ancak güncelleme sorunu olanlar için yine paylaşıyorum.

https://docs.microsoft.com/en-us/office365/admin/security-and-compliance/enable-modern-authentication?view=o365-worldwide

Evet ADFS kurarsan sonuç istediğin gibi olur.

ADFS bir Windows servisi yani DNS, DHCP gibi düşünebilirsin sadece uzman bir danışman ile yapman gerekli bu işi.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/12/2019 13:03

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Böyle bir durumun lisans ile ilgili olduğunu duymuştum, varsa farklı bir lisans key girebilir misiniz?

Kişisel bir olay

Gönderildi : 07/12/2019 16:55

Paylaş: