Forum

Dosya korumalı görü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dosya korumalı görünümde açılamadı hatası

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,119 Görüntüleme
(@m-bulenteroz)
Gönderiler: 150
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

Win11pro,office 2019 ev ve iş kurululu olan ve domain yapısındaki bir kullanıcımız 25 kullanıcılı bir yapıda çalışmaktadır. Yeni bilgisayar yeni işletim sistemi ile çalışmaya başladı. Outlook ta gelen Excel ekleri eski bilgisayarında açılırken yeni bilgisayara geçince "dosya korumalı görünümde açılamadı" hatası vermeye başladı. Önce excel ve wordden korumalı görünüm ayarlarını devre dışı bıraktım. Her işlemden sonra restart ettim. Daha sonra office i onardım, yeniden kurdum. Ama sonuç değişmedi. Bazı dosyaların özelliklerine girdiğimde genel sekmesinde engellemeyi kaldır seçeneğini seçebildiğimi gördüm ama yine açılmadı. Son olarak masaüstünde eski oluşturulmuş olan excel dosyalarında da aynı sorun olduğunu fark ettim. Fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

Gönderildi : 22/10/2023 15:37

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

https://support.microsoft.com/tr-tr/office/korumal%C4%B1-g%C3%B6r%C3%BCn%C3%BCm-nedir-d6f09ac7-e6b9-4495-8e43-2bbcdbcb6653#bm2

https://support.microsoft.com/tr-tr/topic/excel-2010-powerpoint-2010-veya-word-2010-korumal%C4%B1-g%C3%B6r%C3%BCn%C3%BCm-de-a%C3%A7%C4%B1lm%C4%B1%C5%9F-dosyalar%C4%B1-yerel-bar%C4%B1nd%C4%B1r%C4%B1lan-sunucularda-e9a83464-fa27-8929-e7d3-a67d879b85f1

Kaldır dediğiniz halde açılmıyorsa dosya tabanında, yetkilerde vs sorun vardır.
Ağ dan açılıyorsa güvenli konumlara ekleme isteyebilir yada yetkilerde sorun oluşmuştur veya dosyalar salt okunur halde olabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/10/2023 19:48

(@m-bulenteroz)
Gönderiler: 150
Reputable Member
Konu başlatıcı

Linkteki işlemleri yapmıştım. Sonuç değişmedi Dosyalar lokalden çalışıyor.

Gönderildi : 23/10/2023 10:50

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Bence sisteminizde temel düzeyde belirsiz bir sorun var soru cevap şeklinde ilerlemek zor olur basit sorunlarda sizin aldığınız gibi yanıt vermemesi gerekli bu durumun.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/10/2023 19:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, office lisansınız ile ilgili bir sorun olabilir mi?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/10/2023 22:01

Paylaş: