Forum

CSV Dosyalarında Tü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] CSV Dosyalarında Türkçe karakter sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
14.9 K Görüntüleme
(@okansar)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Gmail de kaytlı olan 380 tane kontağı csv formatında export edip outlooka import etmek istedim.

Fakat export edilen csv dosyasında Türkçe karakterler farklı şekilde gösteriliyor. Türkçe karakterlere uyumlu hale nasıl getirebilirim acaba? Bazı telefon numaralarıda görünmüyor.

Gmail kontaklarını outlooka aktarmanın farklı yolu var mıdır acaba?

Teşekkür ederim

Gönderildi : 01/09/2020 23:15

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4280
Co-Helper

https://www.youtube.com/watch?v=WiVsdk76Wio

karakter sorunu görüntüleyicinizle ilgili olabilir. vcard olarak da manuel aktarabilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/09/2020 10:23

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18027
_

Bir CSV dosyasını notepad üzerinde açarak, çok az sayıda olan karakterimizi "Bul-Değiştir" yapıp sonra gerekli platforma import edebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/09/2020 10:24

(@okansar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz bilgi için teşekkür ederim. Outlookta Vcard olarak import edince tek tek vcard kontakları atmak gerekiyor. Çok sayıda kontak olduğu için bu yöntem olmadı malesef.

Gönderildi : 03/09/2020 13:05

(@okansar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@www-rizasahan-com bilgi için teşekkür ederim. Bu yönetimide denemiştim fakat o kadar değişik karakterler varki bir türlü düzenleme olmadı. Örnek aşağıdadır.

image

Gönderildi : 03/09/2020 13:07

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18027
_

@okansar

Aslında hepi topu ç,ş,ü,ğ ve bunların büyükleri için yapmalısınız sadece bir kaç bitişik saçma karakter hangi harfi temsil ediyor bunu bilmeniz halinde 1 dakikalık bir iş gibi.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/09/2020 16:24

Paylaş: