Forum

isp den eski maille...

Bildirimler
Hepsini Temizle

isp den eski maillerin çekmek

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
561 Görüntüleme
(@GokhanMANKARA)
Gönderiler: 123
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Bir müşterimin mail hesabı isp olarak ttnet kullanıyor. Pst dosyasını yedek alıp format attıktan sonra eski maillere ulaşamıyoruz. Eski mailleri isp de bir yedeği olup olmadığınıda bilmiyorum. isp den eski mailleri çekmemizin bir yolu var mı?

(Server da small business var sistemi bilmediğim için büyük olasılıkla pop3 connector olduğunu tahmin ediyorum.)

Gönderildi : 20/04/2009 18:59

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Aslında bu sorunun cevabını ISP de aramalısınız ama şayet maillerin bir kopyasının Serverda tutulması için herhangi bir işlem yapılmadıysa bence eski maillere ulaşmanız imkansız.

Siz Outlook yedeği aldığınız halde ve bu yedeği yeni kurulmuş olan PC ye inport ettiğiniz halde mi eski maillere ulaşamıyorsunuz? 

Gönderildi : 20/04/2009 19:25

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

isp üzerinde muhtemelen tutulmamıştır. eğer siz sunucuda bir kopyasını bırak seçeneğini kullanmadıysanız.

pst'deki maillere neden ulaşamıyorsunuz? import etmeye çalıştığınızda bir hata alıyormusunuz?

kolay gelsin

Gönderildi : 20/04/2009 19:27

(@GokhanMANKARA)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Serverda kayıt edilip edilmediğini bilmiyorum.Şirkette başka bir bilgisayarın Outlook ayarlarına baktım kopyasını serverda bırak seçeneği tıklı değil.

Aslında durum şu format atılmak üzere bilgisayar geldi. Outlook mail ayarlarına bakmak için açtığımda pst ye şifre koymuşlar. Bende herzamanki gibi outlook klasörlerin yedeklerini alıp formatı attım. Şirkete bilgisayarı getirip mail ayarlarını yaptıktan sonra eski pst yi outlooka yükledim. Eski gelen kutusunu açtığımda içini boş gösteriyor. (dosya boyutu 265kb) Müşteride benim mailimde 1000 tane mail olduğunu söylüyor. Açıkcası yedek alırken mail boyutuna hiç dikkat etmemiştim.

Bu durumda ne yapmam gerekir çok önemli maillermiş.

Gönderildi : 20/04/2009 19:33

(@GokhanMANKARA)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhabalar

isp üzerinde muhtemelen tutulmamıştır. eğer siz sunucuda bir kopyasını bırak seçeneğini kullanmadıysanız.

pst'deki maillere neden ulaşamıyorsunuz? import etmeye çalıştığınızda bir hata alıyormusunuz?

kolay gelsin

Hocam hiç bir hata vermiyor. Ben pst ye şifre verdikleri için bu durumla karşı karşıya olduğumu düşünüyorum yanılıyormuyum??

Valla ipe gerecekler herhalde beni 😀

Gönderildi : 20/04/2009 19:36

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Bu durumda datayı kurtarmaya çalışmaktan başka yapabileceğiniz pek bir şey yok gibi. Yanlış pst dosyasını kopyalamış olma ihtimaliniz varmı acaba? Çünkü 265 Kb olan bir pst dosyasında veri yok demektir.

Gönderildi : 21/04/2009 12:12

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Sinan Bey'e bu konuda katılıyorum. Yanlış pst dosyasını kopyalamışsınız. 256 kb bir dosya ilk kurulumda gelen bir boyuttur. Data recovery işlemi ile sadece pst dosyasını arattırıp bunu kurtarmanız daha hızlı bir çözüm olacaktır. Çok fazla vakit kaybetmeden bu işleme başlayın.

Gönderildi : 21/04/2009 12:46

(@GokhanMANKARA)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Cevaplar için çok teşekkür ederim.

Proglemi şöle çözdük. Patronum kullanıcının olmayacak problemler çıkardığını bildiği için pst yi başka bir yere yedek almış. Oradan geri dönüş yapıldı.

Benim merak ettiğim outlook da kural oluşturularak mı başka yerede kayıt etme işlemi yapılıyor.

Gönderildi : 21/04/2009 23:27

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Hayır standartta böyle bir şey yok, ancak kendisi bir batch file yazmış ve bunun belirli peryotlarda çalıştırılmasını sağlamış olabilir.

Bir de Microsoft un bu iş için çıkardığı güzel bir tool var.

"Microsoft Outlook Kişisel Klasörler Yedekleme aracı" yüklenmiş ise kullanıcı outlook unu kapadığında yedek alması için bir pencere çıkar ve yedekleme başlar.

http://office.microsoft.com/tr-tr/outlook/HA100758021055.aspx

Gönderildi : 22/04/2009 00:12

Paylaş: