Forum

Outlook 2003 Birden...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2003 Birden fazla gelen mail sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
451 Görüntüleme
(@ErolYolsal)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Benim Sorunum şirketimizde outlook kullanan bir kaç kişinin
outlook una gelen mail birden fazla geliyor. Bunun nedeni ne olabilir.
Exchange server kullanmıyoruz.

Gönderildi : 20/04/2009 15:21

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Durumu ISP nize ilettiniz mi? Birden fazla mail gelen kullanıcının Outlook ayarlarında gelen maillerin sunucuda bırakma seçimi yapılmış durumda mı?

Gönderildi : 20/04/2009 16:00

(@ErolYolsal)
Active Member
Konu başlatıcı

Sunucuda bırakma seçeneği benim outlook umda da tıkla ama bana şuan tek mail geliyor. Kurallarla ilgili olabilir diyorlar şuan onunla ilgili bir işlem yapacağım. Sonucu sizin ile paylaşırım

Gönderildi : 20/04/2009 16:23

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Sorun çıkaran kullanıcının o ayarını bir defaya mahsus kaldırın ve maillerini o şekilde çekin. Örneğin 20 adet mail varsa ve 12nci mailde sorun çıktığınında Serverdan indiremezse işlemi keser ve işlem bitmediğinden bir sonraki seferde aynı mailleri birdaha çeker ve gene 12 inca mailde takılırsa bir sonraki seferde bir daha çeker. Kısacası siz her gönder al dediğinizde 12 tane maili almaya devamedersiniz.

Gönderildi : 21/04/2009 14:33

(@leventkaragoz-2)
Gönderiler: 389
Honorable Member

Outlook'ta yazmış olduğun kurallar varsa, onları iptal et ve dene.( Ve ya Outlook'u safe modda çalıştırıp deneyebilirsin. )

Antivirus programını devre dışı bırak, bir de öyle test et.

Sinan bey'in dediği gibi, sorun bağlantı zaman aşımı ile alakalı.

( Aynı durumdaki bir bilgisayarla 2 hafta önce uğraştım. Şirkette lisanslı Kaspersky Ws kullanıyoruz. Kaspersky'yi normal yoldan kaldrırıp tekrar kurdum. Sorun tekrarladı. Daha sonra Revo Uninstaler'in en yuksek uninstal seviyesi ile Kaspersky'yi kaldırım, ve sorun düzeldi, 2 haftadır kullanıcıdan hiç bir şikayet  gelmedi.)

Sonuçları bekliyoruz

Gönderildi : 21/04/2009 14:44

(@ErolYolsal)
Active Member
Konu başlatıcı

Kuralları kaldığım zaman sorun ortadan kalktı. Ama tekrardan kural oluşturulduğunda sorun yeniden oluşuyor. Artık sanırım kural oluşturmada bir proplem oluyor ilgilenen herkeze teşekkürler ederim.

Gönderildi : 27/04/2009 20:58

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Geri bildirim için biz teşekkür ederiz. Sorun devam ederse oluşturduğunuz kurallarıda bizimle paylaşırsanız çözüm bulmaya çalışalım.

Gönderildi : 28/04/2009 11:43

Paylaş: