Forum

Office 365 Çev...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office 365 Çevrimiçi Arşiv

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
635 Görüntüleme
(@NuriOzden)
Gönderiler: 70
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Office 365 üzerinde bir kullanıcıma Arşiv tanımını yaptım. Test için de gelen kutusu altında 2 yıldan daha yaşlı olan bir subfolder koydum. Birkaç saat sonra o klasörü otomatik olarak yarattığı Çevrimiçi Arşiv - Nuri Özden klasörüne taşıdı. Buraya kadar olanlar zaten olması gerekendi 🙂

Sonrasında ben 300 MB olan bir PST yi Import serivisini kullanarak (Network Upload) kullanıcıya attach ettim. Ancak bu PST içinde bulunan 2 yıldan yaşlı olan ileti ve klasörleri 24 saat geçmesine rağmen Çevrimiçi Arşiv - Nuri Özden klasörüne taşımıyor. Kullanıcının mailbox özelliklerindeki Bekletme İlkesinde bir sorun yok. Zaten orası "Default MRM Policy" olarak seçili. 

Sorun sadece import servisi ile içeri aldığım klasörde yaşanıyor. Bu konu hakkında deneyimi olanlar paylaşabilir mi?

Gönderildi : 22/02/2019 15:42

(@umitseyhan)
Gönderiler: 367
Üye

Nuri Bey selamlar,

PST'yi import etmiş olduğunuz klasör üzerinde policy'i manuel olarak uygulayabilir misiniz?

Bilginize.

Gönderildi : 24/02/2019 20:36

(@NuriOzden)
Gönderiler: 70
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ümit Bey, yanıtınız için teşekkürler. Klasör üzerindeki policy'de 2 yıldan eski öğeleri arşivle ilkesini göremiyorum. Admin panelden görüyorum ama buraya yansımamış. 

Gönderildi : 25/02/2019 19:43

Paylaş: