Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Office 365 Pop3 Kullanımı

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
103 Görüntüleme
(@emrahbayar)
Gönderiler: 52
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Office 365 hesabını POP3 olarak kurulum yapabilme imkanımız var mı ?

Kullanıcılar telefonlarında POP3 kurulum istiyorlar, senkron olsun istemiyorlar.

Teşekkürler.

Gönderildi : 29/04/2024 12:59

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4349
Co-Helper

Evet var fakat mantıklı bir talep değil. Mobile de exch activesync den daha verimli çalışan birşey yok.
Kullanıcı detaylarında ayarları görebilirsiniz portal da makalesi olması lazım.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/04/2024 13:28

(@emrahbayar)
Gönderiler: 52
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kullanıcılar tarafından çok saçma istekler gelebiliyor, kendileri o şekilde daha efektif kullandıkları için bir şey de diyemiyorsunuz.

Mesela aynı maili 2 farklı bilgisayarda kullanmak isteyip ama pop3 olarak kurulum isteyenlerde var.

Ben almışım office 365 paketi veya exchange 50 gb paketi kullanıcı imap olarak istemiyorum diyor.

Yani POP3 kullanmaya bazı hesaplarda el mahkum kalıyoruz yapacak bir şey yok ve çözüm bulmak zorunda kalıyoruz.

Gönderildi : 29/04/2024 15:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33014
Illustrious Member Yönetici

Bir kullanıcı nasıl IMAP ile POP farkını ayırır merak ettim? Onlara mail gelmesi yeterli? Bunu isteyen bir yazılım firması olabilir, bir son kullanıcının böyle bir şey istediğini hiç duymamıştım 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/04/2024 15:40

(@serkanates)
Gönderiler: 1288
Üye

Talep elbette gelecektir ancak POP3 kullanılması sonucu oluşan riskleri kim yönetecek? Eğer risk yönetimi sizde ise erişim iznini de siz yönetmelisiniz. @hakanuzuner e katılıyorum. Sistem entegrasyonu için istisnai durumlar oluşabilir ancak bu durum son kullanıcı tarafında oluşmamalı.

https://support.microsoft.com/tr-tr/office/outlook-com-i%C3%A7in-pop-imap-ve-smtp-ayarlar%C4%B1-d088b986-291d-42b8-9564-9c414e2aa040

Bu ileti 2 hafta önce Serkan Ateş tarafından düzenlendi

Gönderildi : 29/04/2024 16:20

Paylaş: