Forum

Outlook 2016 Eski T...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2016 Eski Tarihli (3 yıl, 4 yıl) maillerin görünmemesi

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
29.9 K Görüntüleme
(@mehmetaydin_)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Şirkette Outlook 2016 kullanmaktayız, Microsoft Exchange. 

Bazı arkadaşlar da eski tarihli mailler görünmüyor. Kendim de 2013 yılına kadar olan tüm eski mailler mevcut. Bazı arkadaşlar da ama en son 2017 tarihli mailler bulunuyor. 

Bazı arkadaşlar masaüstü kullanırken laptop kullanmaya başladılar, sorun bundan dır belki diye düşünüyordum ama masaüstü kullanıp hala kullanmaya devam eden bir iki arkadaş ta daha görünmüyor. Çoğunluk ta görünüyor. Nedeni ne olabilir , neler yapabilirim ?

Teşekkürler

Gönderildi : 21/02/2019 11:53

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Outlook - hesap ayarları içersinde "Önbellekli Excahnge Modu Kullan" ayarını kontrol edebilirmisiniz?

Gönderildi : 21/02/2019 12:32

(@mehmetaydin_)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Outlook - hesap ayarları içersinde "Önbellekli Excahnge Modu Kullan" ayarını kontrol edebilirmisiniz?

Merhaba, 

Ona da baktım aslın da ama ne kadar süre beklemek gerekli bilmiyorum. Kendim de baktığım zaman Çevrimdışı ayarlar altında Önbellekli Exchange Modu Kullan ; Çevrimdışı tutma amaçlı posta Tümü olarak seçili,

Mailleri gözükmeyen arkadaşta baktığım da bu 12 ay olarak seçili idi, onu tümü olarak değiştirip outlook kapatıp açıp tekrar denediğimiz de yine eski mailler gözükmedi, belli bir süre beklemek mi gerekiyor bilmiyorum.

Bu kullanım belirlenen sürede yedek almasını mı sağlıyor yada ?

Gönderildi : 21/02/2019 12:55

(@erdemyaglikara)
Noble Member

Merhaba,

"Önbellekli Excahnge Modu Kullan" Tümü olarak ayarlasanız exchange üzerinde bulunan tüm mailleri locale çekecektir bu da mevcut ost boyununa bağlı olmakla beraber biraz zaman alabilir bu süreçte outlook açık olması gerekiyor.

Gönderildi : 21/02/2019 13:29

(@mehmetaydin_)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

"Önbellekli Excahnge Modu Kullan" Tümü olarak ayarlasanız exchange üzerinde bulunan tüm mailleri locale çekecektir bu da mevcut ost boyununa bağlı olmakla beraber biraz zaman alabilir bu süreçte outlook açık olması gerekiyor.

Tekrar Merhaba, Teşekkürler , tüm arkadaşlar da oldu işlem, sadece bir arkadaş ta "Önbellekli Excahnge Modu Kullan" tümü seçili imiş daha öncesinden, kendisin de tüm gelen kişilerden baktığımız da 27.02.2017 den öncesi yok. Bu neden olabilir acaba ?

Gönderildi : 25/02/2019 17:13

(@erdemyaglikara)
Noble Member

Tekrardan Merhaba,

Owa üzerinden baktığınızda daha önceki tarihli mailleri görebiliyorsanız outlook üzerinden "Önbellekli Excahnge Modu Kullan" Tümü olarak seçili ise gelecektir.

Eğer Owa da mailler eski mailler gözüküyor outlooka düşmüyorsa outlook profili yeniden oluşturabilirsiniz.

Gönderildi : 25/02/2019 17:29

(@mehmetaydin_)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Tekrardan Merhaba,

Owa üzerinden baktığınızda daha önceki tarihli mailleri görebiliyorsanız outlook üzerinden "Önbellekli Excahnge Modu Kullan" Tümü olarak seçili ise gelecektir.

Eğer Owa da mailler eski mailler gözüküyor outlooka düşmüyorsa outlook profili yeniden oluşturabilirsiniz.

Merhaba, web üzerinden açtığımız da da eski mailler gözükmüyor.  Portal.office.com üzerinden girip deniyoruz.

Owa üzerinden denediğimiz de mailleri hiç açmıyor, doğru girmemize rağmen hata veriyor.

Outlook kaldırıp yeniden mi kursam acaba ?

Gönderildi : 26/02/2019 12:24

Paylaş: