Forum

Outlook 2013 Gelen ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2013 Gelen Kutusu'nun içeriğinin silinmesi

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
549 Görüntüleme
(@TurhanGursu)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

3. defa farklı bir kullanıcıda Outlook 2013 "Gelen Kutusu" içerisindeki tüm mailler "Silinmiş" klasörüsü içerisine taşındı. İlk ikisinde kullanıcı hatasıdır diye yorumlamıştım ama artık bu kadar tesadüf fazla diye düşünüyorum. PC'lerin üzerinde Windows 8.1 ve Office 2013 var. Daha önce aynı sorunu yaşamış veya konu hakkında bir fikri olanların yardımına ihtiyacım var.

Teşekkürler 

Gönderildi : 20/12/2014 11:24

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

kullanıcı kural yazmış olabilri mi? ne zaman oluyor bu olay? Eventlerde birşey var mı?

Gönderildi : 20/12/2014 12:41

(@TurhanGursu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Kurallara baktım. 3 farklı makinada da buna yol açacak bir kural yoktu. Farklı zamanlarda yaşadım 3 sorunu da. Birincisi 6-7 ay önce. İkinci ve üçüncüyü bu hafta içerisinde birer gün arayla aldım. Aynı departmanda yaşadım 3 sorunu da. Adamları tanımasam sabotaj yapıyorlar diycem 🙂

Gönderildi : 22/12/2014 13:33

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Mailler cep telefonunda kurulu olup kaza bile siliniyor olabilir mi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/12/2014 00:49

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

İlk aklıma gelen Otomatik arsiv oldu. Kontrol edin derim.

Gönderildi : 23/12/2014 13:06

(@TurhanGursu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Rıza Bey,

Pop3 kullanıyoruz. Kullanıcıların hiç birinin telefonunda da kurulu değil ayrıca mailleri.

Resul Bey,

Otomatik arşivlemeye bakmadım. Kontrol edip geri dönüş yaparım.

Teşekkürler 

Gönderildi : 25/12/2014 13:03

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Rıza Bey,

Pop3 kullanıyoruz. Kullanıcıların hiç birinin telefonunda da kurulu değil ayrıca mailleri.

Resul Bey,

Otomatik arşivlemeye bakmadım. Kontrol edip geri dönüş yaparım.

Teşekkürler 

Pop3 kullanıyorsa zaten mailleri çekince sunucuda mail bırakmaz tabi defaultta bu geçerli: Farklı bir yerede pop3 kuruyor olabilir mi? Ek olrak kullanıcı rule ve exchangedeki transport rule bakmanızı öneririm.

En güzeli Pop loğları bir lokasyonda toplayıp lpop3 loğlarını incelemeniz olacaktır.

Ems'de şu komutları çalıştırın. 

• Get-POPSettings |fl * komutunu çalıştırın. Log file bölümü nereyei gösteriyor orada pop3 loğlarına bakın.
  • Eğer log file location boşsa şu komutu çalıştırın.Set-POPSetting -Server “EXHSUNUCUADI″ -ProtocolLogEnabled $true -LogFileLocation c:\Logs\POP
  • Artık c:\logs\pop lokasyonunda pop loğlarını toplayacaksınız. Buradaki loğları inceleyelim.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 25/12/2014 16:53

(@TurhanGursu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Uğur Bey,

Kendi bünyemizde mail sunucumuz bulunmuyor. Dışardan alıyoruz bu hizmeti. İşin ilginç tarafı bu sorunu dün tekrar yaşadım. Önceki deneyimlerimde Office 2013'te yaşamıştım bu sorunu. Bu sefer Win7 yüklü Office 2007'de tekrar etti sorun. Ama departman yine aynı. 

Gönderildi : 06/02/2015 20:31

(@uguraytaskin)
Gönderiler: 52
Trusted Member

Öncesinde de söylenmiş.  

Otomatik arşiv seçeneğinden olabilir.

Gelen uyarı ekranını okumadan hemen evet demek işin kolay.

Gönderildi : 06/02/2015 20:54

Paylaş: