Forum

Microsoft Office (E...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft Office (Excel, Word, Outlook) Bir Sorunla Karşılaştı ve Kapatılması Gerekiyor Hatası

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
663 Görüntüleme
(@CengizALCAN)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

Şirketimizde bulunan bir XP sistemli bilgisayarda office programlarında sürekli  " Microsoft Office (Excel, Word, Outlook) Bir Sorunla Karşılaştı ve Kapatılması Gerekiyor " gibi hata almaktaydık. Excel'de kaydet işlemi yaparken olsun, Outlook'ta gönder al yaparken olsun bir şekilde bu sorunu almaktaydık. Problemin çözümünü hiç biryerde bulamadık. En sonunda Office'e bağlı olarak çalışan  "ctfmon.exe" sistem programının bozulması sonucu "Klavye düzenin de Q ve F klavye eklenmiş olması, bunların yanında da farklı bir klavye düzeni oluşması" sonucunda ctfmon.exe programında hata almaktaydık.

Problemin çözümü ile ilgili aşamalar da şunlardır;

1) Bilgisayarı XP cd si ile başlatıp Repair komut konsoldan şu işlemleri yapıldı;

- chkdsk /r

- sfc /scannow     bu işlemlerden sonra,

2) Bilgisayarı açıp ctfmon.exe yi manuel olarak çalıştırdım. (Başlat-Çalıştır-ctfmon.exe)

3) Program görev yöneticisinde çıktıktan sonra denetim masasından Bölge, Dil girişlerine tıkladım. Klavye düzeninden Q,F ve Farklı bir başka giriş varsa kaldırdım. Sadece Q klavyeyi bıraktım.

Bu işlemlerden sonra bilgisayarı yeniden başlattım. Office ile ilgili herhangi bir sorun ile tekrar karşılaşmadım. 

Detaylı, görselli bir biçimde şuanlık anlatamadım. Malum 50 PC bulunan bir şirkette herzaman bir problemler oluşuyor. Bu tarz herhangi bir problem alırsanız daha detaylı anlatım için bana mesaj ile ulaşabilirsiniz.

Gönderildi : 10/12/2014 13:48

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

paylaşım için teşekkürler bir yazı haline getirip paylaşırsanız daha verimli olacağını düşünmekteyim. Saygılarımla 

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 13/12/2014 23:08

Paylaş: