Forum

Outlook 365 IMAP pr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 365 IMAP protokol sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
948 Görüntüleme
(@KamilEligul)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Outlook 365`de POP3 ile hesabimi kurup sorunsuz mail gönderip alabiliyorum. Fakat bu hesabi kaldirip tekrar IMAP protokolü ile kurmak istedigimde, bilgileri girip devam edecegim ekranda devam tusuna basinca uzun süre bekleme yapiyor ve outlook yanit vermeyerek donuyor. Netice olarak IMAP protokolü ile elimdeki 10 a yakin mail adresinin hicbirini kuramiyor hepsinde ayni donma sorununu yasiyorum. Bir öneriniz var mi acaba?

Ayrica Office`i tam kaldiriyorum, tekrar kuruyorum. Kurulum sonrasi icindeki tüm hesaplar tekrar otomatikman geri geliyor. Daha önce Office hic kurulmamis gibi olmasini nasil saglarim. Hicbir hesabin kaydinin tutulmadigi temiz bir kurulum icin ne yapabilirim?

Tesekkürler.

Gönderildi : 03/12/2014 20:14

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3039
Illustrious Member

merhaba;

birinci soru için https://testconnectivity.microsoft.com/  adresi üzerinden test yapabilir ve hataları ayıklayabilirsiniz. 

ikinci soru için Control panel \mail \ user profile bölümünden profili kaldırabilirsiniz. 

Gönderildi : 03/12/2014 20:52

(@KamilEligul)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cevap icin tesekkürler.

Profili zaten defalarca silmistim 🙂 farkli domainlere ait mail adresleri de dahil olmak üzere 10a yakin mail adresini IMAP olarak kurmaya calistim. Her defasinda outlook donuyor. Ctrl+alt+del ile görevi sonlandirarak cikabiliyorum. Outlook`ta ilk kez bu tarz bir sorunla karsilastim.

Verdiginiz site ile IMAP testini yaptim ve sorun yok. Outlook 365 e özel bir sorun mudur acaba? 

Gönderildi : 03/12/2014 21:47

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba ofis 365 tarafında outlook güncellemeleri tam değil ise bu sorun oluyor. Öncelikle güncelleme service packlerin eksiksiz olduğunu kontrol edip güncelleyin. Yine sıkıntı olur ise ofis 365 alan adı ekleme kısmından kayıtlarınızı bir kontrol edin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/12/2014 01:55

Paylaş: