Forum

Office Outlook'un e...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office Outlook'un eski mailleri tekrar yüklemesi hakkında

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
4,933 Görüntüleme
(@ramazanerbas)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

Konu başlığına sorunumu tam olarak nasıl bildireceğimi bilemediğim için "Office Outlook'un eski mailleri tekrar yüklemesi hakkında  " olarak konuyu açtım. Bunun için özürdilerim.

Arkadaşlar sorunum tam olarak şu;

Çalışmakta olduğum kurumda yandexmail tabanlı bir kurumsal mail hizmeti almaktayız. Format öncesi Office Outlooktaki mailleri yedekleyip tekrar kurulum yapıp gönder al yaptığımda Outlook, yandex mail  web arayüzününde bulunan tüm mailleri tekrar indiriyor ve bu sefer her mail ikişer adet oluyor. Bunu nasıl engelleyebilirim ?

Bir diğer sorunumda şu, yaklaşık üç ay evvel kurulum yaptığım bir bilgisayarda bugün outlookta gönder al yaptığımda eski mailleri geri çekmeye başladı. Uğraştım ancak çözümü bulamadım. Forumda bir makale buldum ancak sorunumu gideremedim ( Bkz.  http://www.cozumpark.com/forums/thread/280450.aspx)  

Yardımlarınızı bekliyorum, iyi forumlar iyi çalışmalar.

Gönderildi : 21/08/2014 19:43

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Yandex mail servisini kullanmadım. Eğer Pop3 kullanıyorsanız IMAP desteği varsa ona geçiş yapın bu şekilde bir sorun yaşanmaz. Yada iletilerin bir kopyasını sunucuda bırak seçeneğini kaldırın. Makina format işlemi yapmadan önce Outlook PST nizi yedeklersiniz böylelikle sunucuda mail kalmaz ve çift mail alımı sorunu olmaz.

Gönderildi : 22/08/2014 12:59

(@ramazanerbas)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yandex mail servisini kullanmadım. Eğer Pop3 kullanıyorsanız IMAP desteği varsa ona geçiş yapın bu şekilde bir sorun yaşanmaz. Yada iletilerin bir kopyasını sunucuda bırak seçeneğini kaldırın. Makina format işlemi yapmadan önce Outlook PST nizi yedeklersiniz böylelikle sunucuda mail kalmaz ve çift mail alımı sorunu olmaz.

Öneriniz için teşekkür ederim Özgür bey IMAP desteği var mı  bakacağım. Maillerin bir kopyasının sunucuda kalması gerekıyor. Çünkü kullanıcılar bazen yandex web arayüzden maillerini kontrol ediyorlar. Formattan önce outlook'un PST olarak yedeğini alıyorum ama dediğim gibi pst den geri döndüğümde sunucudan mailleri tekrar çekiyor. Sanırım sorunum IMAP olayıyla çözülecek. Bir araştırayım aksi bir durum olursa tekrar bildiririm.

Teşekkür ederim vakit ayırdığınız için. Kolay gelsin, iyi günler dilerim. 

Gönderildi : 27/08/2014 17:02

Paylaş: