Forum

Büyük Boy...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Büyük Boyutlu Pst

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
351 Görüntüleme
(@selimbulut)
Gönderiler: 70
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar Merhaba

Benim şöyle bir problemim var mailleri genelde arşiv yaparak sıkıştırıyorum ama artık arşivler 10 un üzerine çıktı kullanıcılarda 60 gb'a yakın bir mail var hep artıyor toplam bu şekilde 8 kullanıcı var mailleri silemediğimiz nasıl bir yol izlemem gerekir veya bu sekılde bir durum yasayan var mı?Mail Store diye bir program duydum bunu alıp bütün pstleri tek bir bilgisayara aktarsam kullanıcı lazım oldugunda buradan baksa olur mu? Bu konu hakkında bir önerisi olan var mı?

Saygılar 

Gönderildi : 11/06/2014 23:36

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4367
Co-Helper

pst'leri yıllara göre bölebilirsiniz bu şekilde çok fazla pst'niz olur ancak hız ve az bozulma kazanılabilir. Arşivlemeden eskiden yeniye son tarih seçerek manuel yapılabilir.
Network altyapısı iyi değilse anlık kesintiler yaşanması mümkünse özellikle yüksek boyutlu pst lerin indeksi daha çabuk bozuluyor repair pst gerekiyor. Sık sık yedekleme de yaptırmak lazım. pst backup add in kullanılabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/06/2014 23:46

(@selimbulut)
Gönderiler: 70
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Teşekkür ederim öncelikle cevabınıza

Peki bu mail store yazılımını önerir misiniz ? 

Gönderildi : 11/06/2014 23:52

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4367
Co-Helper

Ben mail store yazılımını farklı mail client'lardan transfer için ve mailbox arşivleme-düzenleme için kullanmıştım 1-2 kere. Söylediğiniz şeyler için ne opsiyon beceri sunuyordu hatırlayamadım açıkçası.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/06/2014 14:04

Paylaş: