Anasayfa » Forum

outlook 2007 ge...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

outlook 2007 geç düşen mailler hakkında.  

  RSS
mesut gölpınar
(@mesutgolpinar)
Üye

Merhaba,

 

Öncelikle konuyu araştırdım fakat benzer bir konu başlığı göremedim, Şirkette outlook 2007 kullanan kullanıcının birine mailler 15 ila 20 dk sonra gelmektedir. Fakat bu durum 150 kişilik şirkette sadece 1 kullanıcıda olmakta. Kullanıcının attığı maillerde sıkıntı yok ama almasında sıkıntı var. Yaptıklarım şu şekilde; Trend microyu kaldırdım, Office 2003 kaldırıp 2007 yi yükledim, güvenlik duvarını kapattım, başlangıçta çalışan gereksiz yazılımları kapattım, hesabı yeniden oluşturdum, hesap ayarlarındaki ön bellek modunu kullan işaretini kaldırdım, güvenlik sekmesinden office outlook ve exchange arasında veri şifrele işaretini kaldırdım yani ne denediysem olmadı gönderme alma süresi şu anda 1 dk ya ayarlı ama mailler çok sonra düşüyor bazen 40 dk yı bile bulduğu oluyor.

Alıntı
Gönderildi : 16/05/2013 11:56
SerkanYalçın
(@SerkanYalcin)
Üye

                   O hesabı başka bilgisayarda kurabilirsin , başka hesabı o bilgisayarda kurabilirsin.Böylece hesaptamı bilgisayardamı sorun var az çok fikir verir.Ayrıca anladığım kadar exchange modunda kullanıyorsun , imap pop3 olarak bağlanıp görebilirsin.Aklıma gelenler bunlar.Bunlar sana fikir verecektir diye düşünüyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/05/2013 13:04
mesut gölpınar
(@mesutgolpinar)
Üye

Merhaba,

 

Başka bir bilgisayarda hesap oluşturunca mailler geliyor, ama benim sistemi yeniden yüklemeden bu işi çözmem gerekmektedir. Mail adresine bağlantılı c: dizininde 2 adet 5gb lık pst dosyası mevcut, bunları silerek te denedim acaba onlardanmıdır diye ama değil. Şu anki pst boyutu 500mb. Bu arada mailler sadece pst üzerinde saklanmakta. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/05/2013 19:14
SerkanYalçın
(@SerkanYalcin)
Üye

                Öncelikle Outlook eklentilerini kontrol et istersen.Ayrıca Mozilla Thundbird'ü deneyebilirsin.( Exchange ise şu eklentiyi kurman gerekecek; https://addons.mozilla.org/en-us/thunderbird/addon/exquilla-exchange-web-services/ ) Outlook'tamı problem emin olabilirsin.Eğer Thunderbird'de sorun yok Outlook'ta varsa Revo Uninstaller gibi programlarla kalıntı bırakmadan tam kaldırıp Outlook'u tekrardan kurup deneyebilirsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/05/2013 01:22
Paylaş: