Forum

outlook 2010 da oto...

Bildirimler
Hepsini Temizle

outlook 2010 da oto cevaplama

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
350 Görüntüleme
(@sametkus)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

office 2010 da office dışı ayarlama nasıl yapabiliriz.mail hesapları pop3,  kaydettigim oft uzantılı dosyayı kural olarak çalıştırmayı denedim olmadı,office de olmadığımız zaman istedigimiz mesajları oto cevaplamasını istiyoruz,

Gönderildi : 30/04/2013 23:47

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

Eğer mail serveriniz Exchange değilse rule'u local'e kaydetmiş olursunuz. eğer lokal'e kaydederseniz rule'un çalışması için outlook'u daimi olarak açık bırakmak zorunda kalırsınız. Diğer yandan Exchange değil ise sunucunuzun web arayüzünde mesaj kayıt etme yeri vardır. ordan deneyin.

eğer exchange ise outlook'tan yaptığınız rule çalışmıyorsa owa'yı deneyin. oradaki kesin çalışır.

Gönderildi : 01/05/2013 00:02

(@sametkus)
Trusted Member
Konu başlatıcı

mail hesaplarımız pop3 tür.exchange değil,mailllerde herhangi bir rol yoktur. webmail panelden denedigimde de oto cevaplama geçerli olmuor nedense?

Gönderildi : 01/05/2013 19:02

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

web mailed de olmuyorsa mail sunucunuzda problem vardır mutlaka. bunun dışında Outlook'a rule yazarsanız outlook'u kapattığınız anda rule çalışmaz. Outlook'un daimi açık kalması gerekiyor.

Gönderildi : 01/05/2013 21:55

(@sametkus)
Trusted Member
Konu başlatıcı

şöyle bir durum farkettim.webmail üzerinden yönlendirme yaptımda yönlendirme aktif oluyor fakat outlook üzerinden işlemiyor.ayrıca diger kullanıcılarda bu yönlendirme çalıştıgını fark ettim.acaba outlooku yeniden kmi kurmalıyım.

Gönderildi : 02/05/2013 17:35

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Out of office mapi client olarak kullandığınızda çalışıyor. Ancak pop ya da imap oldugundan webmail üzerinde yapıyorsunuz dediğiniz gibi. Hizmet aldıpınız yer ile görüşmenizde fayda var.

Gönderildi : 11/05/2013 20:25

Paylaş: