Forum

neden farklı bilgis...

Bildirimler
Hepsini Temizle

neden farklı bilgisayarlarda yüklü outlooklar resimleri paylaşmıyor?

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
550 Görüntüleme
(@AYHANKAR)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba,

ev, iş ve mobil pc'de outlook 2010 kullanıyorum ve tüm takvim ile kişilerim outlook.com uzantılı mail adresime bağlı. gerekirse www.outlook.com'a girip buradan da işlem yapıyorum. 

yapmak istediğim şu; örneğin işyerindeki outlook 2010'da kişilerden birine eklediğim kişi resmi sadece yine işyerindeki outlook'da yani sadece resmi yüklediğim bilgisayardaki outlookda görüyorum. neden diğer outlooklarda yada outlook.com adresimdeki mail hesabında göremiyorum. sonuçta server microsoft'ta değil mi? 1 kişi ekleyince, adresini, telini, vs hangi bilgisayarda olursa olsun outlook kurarsam oraya çekiyor. resimleri neden almıyor? çözüm için nasıl bir yol izlemem gerekli?

Gönderildi : 16/11/2012 05:40

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Outlook.com üzerinden eklediğinizde durum nedir? Boyut olarak 10kilobyte açmayacak şekilde bir resim ekleyerek dener misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/11/2012 11:12

(@AYHANKAR)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

outlook.com da kişi düzenle dediğimde yada yeni kişi eklemek istediğimde resim ekleme seçeneği çıkmıyor. live messenger, facebook yada twitter da kullanmıyorum bu arada, belki ordan mı alıyor bilemiyorum ama kimsenin resmi çıkmıyor. 

örneğin bir diğer hotmail.com uzantılı hesabım var. hiç outlook falan kurmadım bu hesabımla, burada birkaç kişi resmi var ama o resimlerde sanırım ki messengerdan falan alıyor çünkü mevcut resmi olan bir kişiye gelip " düzenle" dediğimde "Messenger kişi bilgilerini değiştiremezsiniz ama bu kişinin kartında görünecek ayrıntıları ekleyebilirsiniz." mesajını veriyor. 

Gönderildi : 16/11/2012 12:01

(@MustafaGedik)
Gönderiler: 49
Trusted Member

normaldir çünkü merkezi bir yerden yapmıyorsunuz ve yaptıgınız değişiklik sadece orda kalıyor.. ordaki kişileri export edip evdeki mailinize import ederseniz görünecektir.

Gönderildi : 21/12/2012 18:47

Paylaş: