Forum

Microsoft Office Ou...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft Office Outlook 2003_Göndereni Engelleme Bölümü Çalışmıyor.

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,489 Görüntüleme
(@MertSert)
Gönderiler: 474
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ;

Microsoft Office Outlook 2003 SP3 kullanıyorum. Gelen e-mail spam yada reklam konulu ise mailin üzerine gelip '' Göndereni Engellenen Gönderenler Listesine '' ekle diyorum. Bu mail Gönderilmiş Öğeler bölümünün alt kısmında yer alan '' Önemsiz E-Posta '' bölümüne anlık olarak atılmakta. Fakat engellenen listesine attığım aynı mail bir sonraki saatlerde yada günlerde tekrar geldiğinde '' Gelen Kutusu '' içinde görüyorum tekrardan. Aslında ben bu maili Engellemiştim. Kurala göre bu maili Önemsiz Posta bölümüne otomatik atması gerekmiyormu Outlook'un.

Outlook - Eylemler - Önemsiz E-Posta - Önemsiz Posta Seçenekleri bölümüne giriyorum. O bölümde ;

Seçenekler, Güvenli Gönderenler, Güvenli Alıcılar, Engellenen Gönderenler ve Uluslararası bölümleri var. Engellenen Gönderenler bölümünde engellediğim yüzlerce maili burda liste halinde görebiliyorum. Fakat kural sanki aktif olmuyor. Gelen engelli maili önemsiz e-posta bölümüne otomatik olarak atmıyor. Gelen Kutusunda görüyorum. Halbuki ben onu engellemişim.

Saygılarımla.

Gönderildi : 14/11/2012 14:24

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Engelleme yaptığınız kurala uymuyor olabilir. Örneğin başlıkta harf değişikliği veya mail adresi değişik olabilir. Spam da en çok yapılan şey mail adresini değiştirerek tekrar tekrar yollamak.

Gönderildi : 14/11/2012 15:29

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

2003 artık biraz geride kaldı ama ürünün tüm güncellemelerini geçip en son sp kurulumunu yaparak denediniz mi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/11/2012 15:42

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Engelleme yaptığınız kurala uymuyor olabilir. Örneğin başlıkta harf değişikliği veya mail adresi değişik olabilir. Spam da en çok yapılan şey mail adresini değiştirerek tekrar tekrar yollamak.

harf değişikliği konusunda benimde şüplerim vardı, fakat kontrol ettiğimde birebir aynı mail adresi kurala uyum sağlamıyor.

2003 artık biraz geride kaldı ama ürünün tüm güncellemelerini geçip en son sp kurulumunu yaparak denediniz mi?

2003 geride kalmış olabilir tabii Rıza bey, fakat lisansı olduğu için kullanmak mantıklı. Lisansız bir ürünü kullanmaktan iyidir. Sp3 kurulu ve en son service pack sürümü. Tüm güncellemelir tam Office'in.

Saygılarımla.

Gönderildi : 14/11/2012 15:48

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

2003 ün sadece az geride kaldığına değindim bu günlerde 2013 piyasaya girdi. Bende bir kaç kullanıcıda kullanıyorum hala.Tabiki her zaman lisanslı yazılım kullanmak gerekir ve olması gerekende budur.
Denetim masasından yeni bir outlook profile ekleyerek kullanıcı hesabını buraya tanımlayıp bir mail adresini engellenenler listesine ekleyip deneme yapabilir misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/11/2012 15:56

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Denedim, fakat çare olmadı. Kural işlemiyor.

Saygılar.

Gönderildi : 15/11/2012 16:10

Paylaş: