Forum

Outlook 2003te d...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2003te düz metin problemi

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
888 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba;

Sistemde Outlook 2003 kullanmaktayız. Bazı kullanıcılara gelen mailler düz metin olarak geliyor.Ne yaptıysam HTML olarak gelmiyor mailler.

Örnek olarak A kullanıcısı B ve C kullanıcısına aynı maili yolladığında B kullanıcısı maili düzgün olarak alıyor fakat C kullanıcısı maili düz metin olarak alıyor. Başka farklı bir mail adresinden C kullanıcısına mail attığımızda mail düzgün geliyor.

Yapılan işlemler;

Outlook programındaki ayarlar kontrol edildi. Posta biçimi HTML. düz metin iletilerindeki fazla satır sonlarını kaldır işareti devre dışı bırakıldı. 

Outlook kaldırılıp yeniden yuklendi. 

Sistemde kullanılan NOD32 virüs programındaki e-posta koruma seçeneği devre dışı bırakıldı.

Virüs programı sistemden tamamen kaldırıldı.

Hosting firması ile yapılan görüşmede onlar tarafından bir sorun olmadığı söylendi. 

Konu hakkında acil yardımlarınızı bekliyorum?

Gönderildi : 25/04/2012 15:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33043
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bu konuda iki nokta önemlidir.

1 - Maili gönderen yazılım ayarları, yani outlook. Siz eğer gönderilen mail için HTML seçmiş iseniz bu program maili HTML olarak gönderir.

2 - Maili ileten MTA yazılımı, örneğin exchange,mail enable veya merak mail gibi yazılımlar. Bunların üzerinde iletilen maillerin formatı zorla değiştirilir.

Şimdi eğer MTA böyle bir şey yapıyor olsaydı hem B hemde C kullanıcısı text base alırdı mesajı. Eğer MTA çalışıyor ise sorun istemci yani outlook tarafında olmalı ama sizde kaldırıp kurmuşsunuz.

Özetle pek mantıklı bir durum söz konusu değil. Bu nedenle 3 party yazılımlara bakmak gerekli ki siz bunuda yapmışsınız.

peki bu durum sadece bir kullanıcıda mı oluyor ? Eğer öyle ise bu kullanıcı mail hesabını başka bir bilgisayarda açıp deneyin veya outlook versiyonunu değiştirin.

Eğer lisans sorunu var ise en azından outlook için sp yükleyin.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/04/2012 20:45

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba Hocam;

1-Yollayanda alanda HTML olarak yollalıp alıyor. 

Ortalama olarak 50 kullanıcının 5 tanesinde falan var bu tip sorun. Mail hesabını baska bir bilgisayara kurup deneme işlemi yapıp size bilgi vereceğim. Hocam banada mantıklı gelmedi ama bir çözumde bulamadım. Baska bir pcde ve outlook 2007de deneyeceğim. Çok tesekkurler

Gönderildi : 27/04/2012 17:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

peki sonuçları bekliyoruz o zaman 🙂

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/04/2012 02:37

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hocam outlook 2007 yuklu bir bilgisayara sorunlu olan kullanıcının mail hesabını yukledim ve sorun çözuldu. Pek anlamış değilim ama sorun çözuldu:) yardımlarınız için cok tesekkurler...

Gönderildi : 03/05/2012 12:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

süper, çok sevindim, görüşmek üzere

ayrıca geri dönüş için teşekkürler.

Gönderildi : 03/05/2012 13:17

Paylaş: