Forum

Outlook Printer Kur...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook Printer Kural

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
725 Görüntüleme
(@emrahcan)
Gönderiler: 31
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Outlook 2010 kullanıyorum kural oluşturdum oluşturduğum kurala mail atınca otomatik olarak attığı  mail printer'a gönderiyor dosya çıkıyor ekli dosya gönderiyorum eki açarak yine çıktı alıyor .rar lı dosya gönderiyorum kendi .rar dosyasını açıyor çıktı alıyor buraya kadar çok güzel  yalnız benim istediğim

HTML sayfalarını ek gönderdiğimde çıktı almıyor pencere açılıyor soru soruyor open\save\cancel diye uyarı cıkıyor kendi çıktı almıyor..

Bunun bir yolu varmıdır sadece internet expoler html olması lazım

Teşekkürler

Gönderildi : 24/04/2012 14:20

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bildiğim kadarı ile PDF ve HTML için aşağıdaki gibi bir VB lazım

http://www.howtogeek.com/howto/microsoft-office/batch-print-pdf-attachments-in-outlook/

ama hiç denemedim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/04/2012 18:25

(@emrahcan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan Hocam ;

Bunu denedim bu sadece pdf için hazırlanmış bir makro örnekte verilen bana bunun HTML kod lazım anladığım kadarıyla bunu neden istediğimi açıklim belki değişik bir fikriniz olabilir...

Samsung galaxy var 1000 adet android yazılımına sahip bunlara biz office yazılımı kurduk bunlara canon 4570 mf printer bağlı driver bulunmuyor oyüzden çıktı alamıyoruz.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi bir çözüm bulduk 1 tane win7 yazılımına sahip bilgisayara 4570 kurduk ona mail hesabı yarattım kullanıcı çıktı almak istediğinde mail atıyor otomatik olarak printer çıktı alıyor her türlü ( .rar .zip word excel )sadece  HTML sayfalarında çıktı almıyor gönderdiğimizde açmakmı istiyorsun kaydetmekmi istiyorsun diye sormaktadır.

Tşk.

Gönderildi : 25/04/2012 12:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bence android için sürücü bulmak daha mantıklı olur, bu konuda android forumlarına baktın mı ?

Dediğim gibi daha önce tecrübe ettiğim bir konu değil ama araştırdığım kadarı ile pdf, html gibi formatlarda bu tür ek bir ayar gerekiyor.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/04/2012 14:01

(@emrahcan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

çok araştırdım hakan hocam android market falan özel printer yazılımalrı satın aldım canon driver ları bulunmuyor...

özel yazdırmak gerekiyor makro yazmak gerekiyor sanırım son seçeneğimiz yinede teşekkür ederim cevaplarınız için

Gönderildi : 25/04/2012 14:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Çözersen bizimlede paylaş güzel bir bilgi olur.

Gönderildi : 25/04/2012 17:01

(@emrahcan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

tamam hakan hocam

Teşekkürler

Gönderildi : 26/04/2012 13:20

Paylaş: