İnternet cafede kay...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

İnternet cafede kaynağı görünmeyen office uygulamaları  

  RSS
cuneyt bahar
(@cuneytbahar)
Üye

Merhaba arkadaşlar bir internet cafede intranet çalıştırarak birden fazla uygulamayı web sayfası linklerinden çalıştırıldığını gördüm. Bahsettiğim şey Office Web Apps değil. Word, excel gibi logolara intranet sayfası üzerinden tıklanıp office uygulamaları çok hızlı bir şekilde açılıyordu. Office'i Ağdan yada bilgisayarın local diskerinden yüklemiyordu. Bu işlemi nasıl yapıyorlar bir bilginiz var mı acaba?

Alıntı
Gönderildi : 15/10/2011 17:00
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Remote appden bahsediyor olabilir misiniz?  http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/06/windows-server-2008-ts-remoteapp-sunum-sanalla-t-rma.aspx

Keyifli çalışmalar. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/10/2011 04:44
cuneyt bahar
(@cuneytbahar)
Üye

Mağlesef gördüğüm uygulama bu değildi. hedefi farklı kaydet dediğimde örnek olarak word.lnk olarak indiriyordum fakat hedef konumu boştu ve çalıştırıldığında direk word uygulaması geliyordu ekrana portable programları çalıştırırken çıkan pencereler ve remote app şeklinde bir pencere çıkmıyordu.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/10/2011 19:48
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Malesef aklıma bununla ilgili başka birşey gelmiyor. Benzer bir ekran görüntüsü varsa detaylandırabiliriz. Ya da bu postu okuyan arkadaşlar eğer biliyorlarsa cevaplayacaklardır.

Keyifli çalışmalar. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/10/2011 20:16
Paylaş: