Forum

Outlook 2003 de bir...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2003 de birden falza pop3 mail hesabı oluşturma

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
398 Görüntüleme
(@selimunal)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar arkadaşlar,

Office 2007 de rahat çalışabiliyorum ancak; Outlook 2003 de birden falza pop3 mail hesabı oluşturma işlemini en sağlıklı şekilde nasıl yaparım.

Tanımlamak istediğim bu üç Pop3 hesabı için e-mail account ile tanımlamalarını yapıyorum. Burada sıkıntı yok. sonrasında bu üç hesap için 3 adet data file oluşturdum.

email account namelerin örneğin aşağıda belirttiğim gibi olsun;

[email protected] ,   [email protected] ,      [email protected]   

İlk oluşturduğum hesabın data file ismi x.pst , ikincisinin y.pst, üçüncünün ise z.pst.

[email protected] 'a gelen maillerin x.pst  'ye ve diğerlerininde ilgili pst lerine düşmesini istiyorum.

Sadece kurallarla mı yönetebilirim bu olayı ? Teşekkür ederim.

Gönderildi : 26/07/2011 13:18

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Control Panel / Mail / e-mail accounut kısmına her mail hesabı için alt taraftaki folder seçme seçeneği ile  pstyi gösterebilirsiniz.

Gönderildi : 26/07/2011 14:38

(@selimunal)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim Uğur.

Sanırım "deliver new email to the following location" dan bahsediyorsun?

2007 de o işlemi yapabilmekteyim ancak; 2003 'de seçmiş olduğum following location, spesifik olarak sadece bir tanesine değilde tüm hepsine hüküm ediyor?

Dediğim gibi 2007 de herbir hesap için ayrı location seçebiliyorum. Ama 2003 de olmuyor? sorun sadece bende mi yoksa 2003 ün özellik kapsamında mı ?

teşekkür ederim.

Gönderildi : 26/07/2011 14:51

(@selimunal)
Active Member
Konu başlatıcı

En son çıkacak olan yol, yine bildiğin yoldur misali;  2. ve 3. hesap için kurallar atayarak çözüme ulaştım.

yorumları okuyan ve özellikle nasıl olacağını bilmeyen arkadaşlarım için işlem adımlarını kısaca özetlemek istiyorum;

--->>Tools-Rules and Alerts-New Rule

-->Step1 den "move messages sent to a distribution list to a folder" 'ı seçip NEXT diyoruz.

Zaten hali hazırda sent to checkbox'ı seçili oluyor.

-->Alt tarafta göreceğiniz üzere Step 2 ekranında, sent to people or distribution list 'e tıklayıp açılan Rule Address penceresinde, en aşağıda görülen

"to:" textbox ına [email protected] gibi yönlendirmek istediğimiz mail adresi yazılır.

Sonrasında Step 1 de "move it to the specified folder" seçilerek mailleri yönlendirmek istediğimiz klasörün seçimi yapılarak işlem sonlandırılır.

Belkide birçoğumuzun bildiği birşey ama bilmeyen arkadaşlarımız vardır diye anlatım yapma gereksinimi duydum. Teşekkür ederim.

Gönderildi : 26/07/2011 17:22

Paylaş: