Forum

MS Outlook public f...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MS Outlook public folder üzerinde özel rule tanımlama

12 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
430 Görüntüleme
(@tufandemir)
Gönderiler: 52
Trusted Member
Konu başlatıcı

Exchange Server 2007 yapısında, tanımlanmış olan public folder içindeki bir görev klasöründe aşağıda belirttiğim kuralı uygulamak mümkün müdür?

istenilen kullanılıcı klasör içeriğine yeni görev yazacak ve sadece kendi yazdıklarını görebilecek başkalarının yazdıklarını göremeyecek.

Gönderildi : 25/07/2011 00:46

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Public folderda hangi kullanıcıya izin verirseniz o public folderı izinleri derecesinde kullanabilir.

Gönderildi : 25/07/2011 02:50

(@tufandemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Uğur bey,

PF üzerinde açtığım departman bazlı görev grublarına departman içinden vede dışından görev atılabiliyor.

Departman bazlı görev listesi oluşturup istenilen kişilerin buralara girişini ayarlayabiliyorum. İlgili personel yetkisi dışındaki departmanı dışındaki departmanların görevlerini göremiyor sadece buralara görev atıyor  bunda sorun yok.

Sorun: kullanıcı her hangi bir departmana görev attığında sadece kendisinin yazdıklarını görememesi  + buradaki görevler revize edildiğinde atan kişinin local görev listesinde otomatik olarak güncelleme yapması mümkün müdür?

teşekkürler.

Gönderildi : 26/07/2011 20:52

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33009
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Öğe oluştur diyebilirsiniz, bu sayede yeni bir task oluşur. Sadece kendi öğelerini değiştir derseniz diğer kişilerin tasklarını değiştiremez ve silemezler. Ancak okuma kısmında başkalarının öğelerini okuma diye bir detay yok bunu yapamıyorsunuz.

eşitleme ise bildiğim kadarı ile yok.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/07/2011 14:04

(@tufandemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan bey,

Kullanıcı kendi oluşturduğu task ı görememekte ve editleme yapamamaktadır sorunumuz budur bunun dışında bir problem yoktur.

Gönderildi : 29/07/2011 15:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Şimdi izinler bölümünde siz kendi öğelerini değiştirsin, öğe oluştursun ve okuma bölmesinede tüm ayrııntılar derseniz bu sorun ortadan kalkar.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/07/2011 18:00

(@tufandemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Dediklerinize istinaden yapmış olduğum ekran aşağıdaki gibi oluştu ama bu şekilde başkalarınında yazdığı task leride görebilmekte bu istenmeyen durum yanlız. 

* üzerinde işlem yapılmak istenen public folder task öğesi başka bir departman yöneticisi tarafından kendi MS Outlooku üzerinde oluşturulmuştur.

Gönderildi : 29/07/2011 23:55

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Tufan bey bunun olmayacağını yukarıdaki postumda belirtmiştim, yani ortak bir klasörde herkes sadece kendi oluşturduğunu görsün diye bir seçenek yok zaten olmaz mantık hatası olur, o zaman neden ortak klasör olsun ki onun ismi ?

Gönderildi : 30/07/2011 00:38

(@tufandemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tamam Hakan bey teşekkür ederim. Peki böyle bir isteği hangi platform üzerinde yapabiliriz mümkün müdür?

Gönderildi : 30/07/2011 12:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Herkes eğer kendi kişisel işlerini görecek ise kendi tastlarını neden kullanmıyorlar ?

Amacınız nedir onu bir anlasak belki bir yöntem bulabiliriz.

Gönderildi : 30/07/2011 16:23

(@tufandemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Buradaki amaç her departman için ayrı bir ortak görev klasörü oluşturmaktı. bunu o departmandaki kullanıcılar için ayarlamakta sorun yok. istenilen başka departmanların birbiri arasındaki görev isteği bulunması. Aslında bunu local tasklarden yapmak mümkün, fakat yönetim herkesin görev listesinden haberdar olup müdahele etmek istiyor. Durum kısaca böyledir Hakan bey

Gönderildi : 30/07/2011 18:51

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Yönetim herkesin görev listelerinden haberdar olmak istiyor ise bu durumda zaten public folder kullanılmalı bu doğru bir seçim,

ekipler için örneğin iki tane public folder açtın ve grup bazında izin de verdin, bu durumda zaten A grubu B grubunun tasklarını göremez, ancak hem A hemde B grubunun tüm taskları yönetim tarafından görülür, buraya kadarda sorun yok herhalde, benim tam çözemediğim ki taskları aktif kullanmadığım içindir bu herhalde departmanların birbirleri arasında görev isteği kısmı ? bunun için aynı public folderda olması gerekiyor ise yukarıda dediğim gibi bu durumda okumaları yasaklamak mümkün değil.

Gönderildi : 30/07/2011 20:21

Paylaş: