Forum

office outlook 2 ay...

Bildirimler
Hepsini Temizle

office outlook 2 ayrı hesap 2 ayrı pst ?

14 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,208 Görüntüleme
(@HuseyinEYOL)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar outlook 2003 kullanıyorum ve 2 adet pst ve iki adet mail hesabım var 

1. deneme.pst
2. ornek.pst adında 

ve

[email protected] adresine gelen maillerin deneme.pst' ye
[email protected] adresine gelen maillerin de ornek.pst' ye düşmesini istiyorum 

nasıl yapabiliriz

Gönderildi : 02/06/2011 13:56

(@HuseyinEYOL)
Estimable Member
Konu başlatıcı

aynı anda ikisi de açık olacak.

Kurallardan olmaz mı acaba - bu adrese gelirse bu pst ye - diğer aderse gelirse diğer pst' ye  gibi...

Gönderildi : 02/06/2011 14:41

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Yapmanız gerek işlemler,

• Control Panel / mail / email accounts kısmını açın.
  • E-mail tabında her 2 mail adresinizide görebiliyormusunuz?
  • deneme mail hesabı için change foldera tıklayın deneme.pst nin inboxı gösterin
  • ornek mail hesabı için ise change folderdan ornek.pst nin inboxını gösterin.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 02/06/2011 14:58

(@S.AhmetTasova)
Gönderiler: 341
Reputable Member

Merhaba,

Yapmanız gerek işlemler,

• deneme mail hesabı için change foldera tıklayın deneme.pst nin inboxı gösterin

Keyifli çalışmalar.

Bu işlemlere ek olarak kural bölümünde belirtilen hesap üzerinden gelen mailleri klasöre taşı adında 2 hesabınız varsa 2 kural yazmanız gerekir...

Gönderildi : 02/06/2011 17:17

(@HuseyinEYOL)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yapmanız gerek işlemler,

Keyifli çalışmalar.

email accounts u açtım

orada iki adet mail adresi tanımlı ama deneme mail hesabı için change folder ı göremedim...  (outlook 2003 kullanıyorum.)

Gönderildi : 02/06/2011 18:15

(@S.AhmetTasova)
Reputable Member

Merhaba,

Yapmanız gerek işlemler,

Keyifli çalışmalar.

email accounts u açtım

orada iki adet mail adresi tanımlı ama deneme mail hesabı için change folder ı göremedim...  (outlook 2003 kullanıyorum.)

Araçlar eposta hesaplarında ilgili mail hesabını seçtikten sonra sağ altta yeni veri dosyası die bişey var ordan yapabilirsiniz.

Gönderildi : 02/06/2011 18:57

(@S.AhmetTasova)
Reputable Member

Merhaba,
Aynı profilde iki ayrı maile iki ayrı pst tanımlayamazsınız.Bunun için iki farklı profil kullnabilirisiniz yada gelen mailleri aynı pst içinde farklı klasörlere düşmesini sağlayabilirsiniz.
Saygılarımla.

Eğer yapılmak istenen ayrı mail hesaplarına ayrı pst tanımlamaksa yapılabiliyor.

Gönderildi : 02/06/2011 18:59

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Evet hesapların altında klasör değiştir butonu varmış.Oradan gösterilebiliyormuş teşekkürler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/06/2011 19:11

(@S.AhmetTasova)
Reputable Member

Evet hesapların altında klasör değiştir butonu varmış.Oradan gösterilebiliyormuş teşekkürler.

office 2003 2007 2011 de 5 mail adresini kullandım kullanıyorum.Rica ederim.

Gönderildi : 02/06/2011 20:16

(@HuseyinEYOL)
Estimable Member
Konu başlatıcı

kusura bakmayın arkadaşlar da ben yapamadım. klasör değiştir butonunu bulamadım

Benim yaptığım işlem şu şekilde oldu

Hesaplara girdim orada iki adet mail adresi tanımlı ve oradaki butonlar aşağıdaki gibi

- değiştir - ekle - kaldır - varsayılan yap -  yukarı taşı - aşağı taşı ve en altta 

yeni outlook veri dosyası var

oradan da deneme pst yi seçiyorum bu sefer tüm mailler deneme pst ye geliyor, örnek pst yi seçiyorum bu sefer de tüm mailler ornek pst ye geliyor benim istediğim

ornek@mailadresi. com adresine gelen maillerin ornek pst ye düşmesi   -   [email protected] adresine gelen maillerin deneme pst ye düşmesi   

Gönderildi : 03/06/2011 13:35

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Ofis versiyonunuz nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/06/2011 13:39

(@S.AhmetTasova)
Reputable Member

kusura bakmayın arkadaşlar da ben yapamadım. klasör değiştir butonunu bulamadım

Benim yaptığım işlem şu şekilde oldu

Hesaplara girdim orada iki adet mail adresi tanımlı ve oradaki butonlar aşağıdaki gibi

- değiştir - ekle - kaldır - varsayılan yap -  yukarı taşı - aşağı taşı ve en altta 

yeni outlook veri dosyası var

oradan da deneme pst yi seçiyorum bu sefer tüm mailler deneme pst ye geliyor, örnek pst yi seçiyorum bu sefer de tüm mailler ornek pst ye geliyor benim istediğim

ornek@mailadresi. com adresine gelen maillerin ornek pst ye düşmesi   -   [email protected] adresine gelen maillerin deneme pst ye düşmesi   

Yeni veri dosyası dedikten sonra orda yeni bi pst oluşturup sonra değiştirebililmeniz lazım.

Gönderildi : 03/06/2011 17:17

(@HuseyinEYOL)
Estimable Member
Konu başlatıcı

office 2003 kullanıyoruz

yeni veri dosyası oluşturdum ve seçimi de yapabiliyorum ama

ornek pst yi seçince bu sefer sadece ornek pst. ye mailler geliyor deneme pst ye gelmiyor

deneme pst yi seçince de tam tersi oluyor. 

Gönderildi : 03/06/2011 20:57

(@S.AhmetTasova)
Reputable Member

office 2003 kullanıyoruz

yeni veri dosyası oluşturdum ve seçimi de yapabiliyorum ama

ornek pst yi seçince bu sefer sadece ornek pst. ye mailler geliyor deneme pst ye gelmiyor

deneme pst yi seçince de tam tersi oluyor. 

tamam bu normal değilmi diğer hesap içinde diğer pst yi seçin.Sonrada klasörler için kural yazın.

Gönderildi : 05/06/2011 14:04

Paylaş: