Forum

Outlook içeris...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook içerisinden toplu olarak dosya çekilebilir mi?

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
483 Görüntüleme
(@CihatCaliskan)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirkette Office Outlook 2003 kullanıyoruz, İnsan Kaynakları departmanından; "gelen pdf formatlı cv'lerin tamamını (tek tek uğraşılamayacak kadar çok) mail içerisinden çekmek istiyorum" diye bir istek geldi. Bu outlook ile yahut 3. party bir yazılım ile mümkün müdür? mailleri kontrol ederek içlerinden pdf uzantılı tüm dosyaları belirtilen bir kısma kopyalanması? (Sıcaktan dolayı türkçemi de kaybettim, umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir)

Teşekkürler.

Gönderildi : 17/06/2010 18:12

(@CihatCaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Biraz daha açayım konuyu; Örneğin şahıslar iş başvuru sitelerinde bir yere başvuruyor, o başvuruyu internet sitesi cv.pdf olarak ekliyor ve başvurulan firmaya gönderiyor. Siteden gelen tüm pdf eklerini masaüstünde bir klasörün içerisine kaydetmek istiyorum. Mümkün müdür? Yoksa tek tek uğraşmak kaçınılmaz son mu?

Teşekkürler.

Gönderildi : 17/06/2010 19:32

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Bende öğrendim ki mümkünmüş.

Ki bu siteyi çok faydalı buluyorum çok güzel tool'lar var.

http://www.nirsoft.net/utils/outlook_attachment.html

Ayrıca bu istediğiniz macro yazımıyla yapılabiliyormuş.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/06/2010 20:43

(@CihatCaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler, alt kısımda Türkçe yaması da varmış, derler ya; Ben istedim bir göz Allah verdi iki göz 🙂

Gönderildi : 18/06/2010 11:48

Paylaş: