Forum

Office dosya simgel...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Office dosya simgeleri

5 Yazılar
5 Üyeler
1 Likes
6,757 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

herkese selam,

office 2007 yüklü olan win7 pc de office dosyalarının simgeleri görünmüyor. dosyaya çift tıklandığında ilgili program sorunsuz açıyor fakat simgeler görünmüyor böyle bir sorunu çözen var mı?

işletim sistemi 64bit win7 home pre, office 2007 32bit

Gönderildi : 15/06/2010 17:01

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Office updatelerini geçin. SP2 vs.

Buda sorununuzu çözmezse , office kaldırın , tekrar kurun.

Repair işlemi sonuç vermeyecektir.

Sayg.

Gönderildi : 15/06/2010 17:33

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Basitte olsa bazen yapabiliyor.

Herhangi bir Excel yada word dosyasında sağ klik Open with sonrasında ilgili programı seçip Always use the selected program to open this kind of file. seçeneğini aktif edip tekrar dener misiniz?

Basit bir çözüm ama yapabiliyor. Ben genelde Photoshop programı ile bu sorunu yaşıyorum ve anlattığım yöntem çözüm olabiliyor. Saygılar.

Gönderildi : 15/06/2010 17:40

(@gokhankeskin)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Gönderen: @Anonim

herkese selam,

office 2007 yüklü olan win7 pc de office dosyalarının simgeleri görünmüyor. dosyaya çift tıklandığında ilgili program sorunsuz açıyor fakat simgeler görünmüyor böyle bir sorunu çözen var mı?

işletim sistemi 64bit win7 home pre, office 2007 32bit

Bugün aynı sorun windows 11, office 2019 da oldu. “%userprofile%\appdata\local” alıntaki iconcache db yi silince düzelmedi. Başka kullanıcı ile girince sorun görülmedi. Bende kullanıcı profilini silip tekrar login oldum. Sorun düzeldi.

Office repair ve kaldırıp kurma işe yaramadı.

Garip olan excel, word dosyasını acrobat reader ile varsayılan yapınca acrobatın ikonu geliyor. exceli seçince beyaz oluyor. Dosyayı açarken excel de açmasında sorun yok, sadece ikon bozuktu.

Bu ileti 1 yıl önce Gökhan Keskin tarafından düzenlendi

Gönderildi : 20/03/2023 17:36

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Paylaşım için teşekkürler.
Icon sorununun çözümü register da yatıyor ancak kolay bir yolu yok yakın zamanda yapmadım çok fazla düzeltme yapmak gerekiyor o yüzden daha kolay yolu ofisi kaldırmak ve bütün artık kayıtları silmektir. Uninstall edildiğinde dosya tip kayıtları kaldırılmıyor bu yüzden her durum için çözüm değil. xlsx, docx gibi dosya tiplerinin sıfırlanması gerekmekte bunların ilgili yollarını aratıp reg'den ulaşabilirsiniz. 
Profili silmek daha da kolay bir çözümdür malum kullanıcıya tanımlı ilgili bütün reg sınıfları temizlenmiş oluyor.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/03/2023 12:50

Paylaş: