Forum

Outlook gelen maill...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook gelen maillerdeki garip çince karakterler,

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
979 Görüntüleme
(@SelcukUNAL)
Gönderiler: 319
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selam Arkadaşlar,

Merkezi yurtdışı olan bir firmanın Türkiye Ofisinden gelen e-postalardaki bazı karakterleri göremiyoruz. Hemde absürt bir karaktere bürünüyor. Dil kodlamasından Unicode,Batı Avrupa,Turkish vs. bir çok dil denedin olmadı. Sanırım ana mail serverları yurtdışında olduğundan yurtdışına bir gidip gelme var ve mail gelirken bişeler oluyor karakterler bozuluyor. Ne yapabilirim bir bilginiz varmıdır. Örnek bir yazışma aşağıdadır.

Kemalbey, 

Gei kabulnzn yaplmasi s��menin12.2 maddesine g��asans��uhsatnn alnmas gerekmektedir.ݾlem yaplmadan �� izlenecek prosedr hakknda tarafmza bilgiverilmesini rica ederiz. 12.2.   Yklenici ’ninkansna g�� ݾler s��menin o srada geli bedelinin%100’ orannda bir mali de𥲥 ede𥲠��de tamamland𽮤a,Yklenici Gei Kabul halini gn ��ݮaat Y��icisi’ne Gei Kabul Niyet ݨbar yaparakyazl olarak bildirecektir. Gecici kabul daveti, Asans��iletmeye alnmas i gerekliruhsat faaliyetleri tamamlanmadan yaplamaz.

Sayglarmzla,

Gönderildi : 21/04/2010 14:35

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

İyü günler.

Karşı taraf giden postaları antivirüs taramasından geçiriyor olabilir mi?

Gönderildi : 24/04/2010 00:41

(@SelcukUNAL)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Öyle olduğunu varsayalım. Ancak aynı kişiden gelen bazı maillerde bu sorun olmuyor. Tüm karakterler sorunsuzca gösteriliyor. Yani tam olarak çözemedim ama üzerinde çalışıyorum.

Gönderildi : 26/04/2010 12:02

(@cozumpark)

Öyle olduğunu varsayalım. Ancak aynı kişiden gelen bazı maillerde bu sorun olmuyor. Tüm karakterler sorunsuzca gösteriliyor. Yani tam olarak çözemedim ama üzerinde çalışıyorum.

Şunu dener misiniz: Öncelikle başka istemci yazılımlarıyla aynı postaları açmaya çalışın (aynı bilgisayarda); ardından başka PC'lerde yine outlook ile ve başka yazılımlarla açmaya çalışın.

Eğer hala aynı şekilde problem varsa sorunun sizden değil karşı taraftan olduğunu anlarız; eğer etmezse o zaman sorun sizdedir; o yolda ilerleriz.

Gönderildi : 26/04/2010 16:55

(@SelcukUNAL)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selam, başka bilgisayarda da denediğimde aynı karakter problemi ile karşılaştım. Sanırım karşı tarafta sorun var. Bakalım bundan sonra gelecek maillere göre hareket edeceğim. Teşşekkür ederim.

Gönderildi : 27/04/2010 13:51

(@cozumpark)

Bir tavsiyem daha var; sorun yaşanan e-postaları başka ortamlardaki (internet cafe, ev, v.s.) bilgisayarlarda nasıl göründüğünü kontrol eder misiniz?

Eğer hala sorun varsa o zaman gerçekten tam olarak gelen postada sorun olduğunu kabullenebiliriz.

Gönderildi : 27/04/2010 16:13

(@SelcukUNAL)
Reputable Member
Konu başlatıcı

tamamdır Mert kardeş çok sağol. Bunları da bir deneyeyim.

Gönderildi : 27/04/2010 16:29

Paylaş: