Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lync Hk.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
461 Görüntüleme
(@GorkemAkin)
Gönderiler: 168
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba.

Lync'i önceden hiç kullanmadım ve ilk defa duyuyorum. Biraz araştırdım ama net bilgi sahibi olamadım. Şirket içi mesajlaşmalar için whatsapp gruplarını kullanıyoruz. Bu çokta mantıklı bir durum değil ama böyle yapılıyor. Daha kurumsal olması açısından lync kullanmayı düşünüyorum. Sunucu üzerinde Server 2012 standart r2 lisansımız var. Bu lisansın içerisinde lync mevcut mu? Yoksa ayrıca lisans almak gerekir mi? Lisanslama maliyetleri nedir? Android veya ios larda nasıl kullanırım. Lütfen bana bu konuda yardımcı olur musunuz? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Gönderildi : 23/01/2016 22:16

(@HaciYILMAZ)
Gönderiler: 574
Prominent Member

lync in adı skype kurumsal oldu , ayrıca lisans almanız gerekli , adnroid ve ios desteği var

Gönderildi : 23/01/2016 23:34

(@GorkemAkin)
Gönderiler: 168
Reputable Member
Konu başlatıcı

Skype kurumsal ve lync farklı olmalı. Lync server sunucu üzerine kurulup kullanıcılar kontrol edilebiliyor. Skype kurumsalda böyle birşey yok. Skype kurumsal da bir nevi whatsapp mantığı ile çalışıyor. Tek artısı toplantı düzenlemek

Gönderildi : 24/01/2016 14:37

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Görkem bey,

Konuyu anlama açısından aşağıdaki kaynaklar size daha fazla yardımcı olacaktır. Arkadaşım doğru söylüyor Lync adı kaldırıldı ürünün adı Skype for business olarak değiştirildi. 

http://tv.cozumpark.com/video/737/Skype-for-Business-Server-Kurulum

http://www.cozumpark.com/blogs/skype_for_business/archive/2015/05/10/skype-for-business-server-2015-standart-edition-kurulumu.aspx

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/01/2016 16:35

Paylaş: