Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Edge Server Hk.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
401 Görüntüleme
(@SerhatSogut)
Gönderiler: 147
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba,

Edge sunucusu, Front End ile replikasyon yapamamakta.  Front end sunucusundan https://edge01.xxx.com.tr:4443/replicationwebservice  yazdığımda bağlanamamaktayım. Ama edge sunucusu üzerinde erişebiliyorum.

Ve edge sunucusuna root sertifika yüklememe rağmen, bağlanmaya çalıştığımda sertifikaya güvenmediği vb. hatalar ile yönlendiriyor beni.

Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Regeditte dword değeri ekledim olmadı, Invoke yaptım yine olmadı.

Son olarak site federation route assigment tabı ne işe yarıyor? Kutucuğu işaretlesem ne olur default kalsa ne olur?

Çok teşekkürler şimdiden. 

Gönderildi : 23/01/2014 17:01

(@SerhatSogut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam Selamlar,

Çok özür dileyerek, bu komutu nerde çalıştıracağımı söylermisiniz. Front End ya da Edge sunucusu?

Lync ManagementShell de yaptım hata verdi. Hem Edge hem de Front End'de.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 23/01/2014 19:30

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

pardon konu lync ile ilgiliymiş. bu komutlar exchange için geçerli komutlar. lync'e başkadır.

Gönderildi : 23/01/2014 20:05

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

Lync Edge ile FrontEnd sunucuları replikasyon kesinlikle sorunsuz olmalıdır. FrontEnd de get-managementstorereplicationstore komutu ile kontrol edebilirsiniz. FE ve Edge sunucuları true olmalıdır.

Sertifika hatası varsa zaten replikasyon olmaz. Orada bir hata ypıyorsunuz demektir. Portalde ki Edge kurulum makalesini gözden geçirmenizi öneririm. Root sertifika yükledikten sonra aynı root sertifika server'dan sertifika üretiyorsanız güvenilmiyor hatası almazsanız, gözden kaçırdıgınız birşey olmalı. 

Gönderildi : 28/01/2014 14:50

(@SerhatSogut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Cevaplarınız ve ilginiz için teşekkür ederim.

DNS'te Edge için Host A kaydı açmamış arkadaşlar. Gerekli kayıtlar düzenlendikten sonra bir sorun kalmadı.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 30/01/2014 12:05

Paylaş: