Sarı kilit işareti
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Sarı kilit işareti  

  RSS
kaan harun
(@kaanharun)
Üye

Merhaba,

windows 10 kurulu bir bilgisayardaki dosyaları harici diske yedekleyip windows 10'u yeniden kurdum. harici diskteki dosyaları almak istediğimde üzerlerinde sarı kilit oldugunu farkettim. Bu dosyaları bilgisayara kopyalamak istediğimde  " bu eylemi gerçekleştirmek için izne gereksiniminiz var " hatası alıyorum.  Dosyayı açmak istediğimde ise bu dosya salt oıkunur yada şifrelenmiş olabilir hatası alıyorum. 

güvenlik ayarlarından ne yaptıysam gerekli izni alıp dosyayı ne açabildim nede kopyalayabildim.. yardımlarınızı bekliyorum. iyi çalışmalar.

 

 

Alıntı
Gönderildi : 13/10/2017 15:00
Zülfü Mehmet ÖZÇİFÇİ
(@zulfumehmetozcifci)
Üye

Dosyaya sağ tıklayıp güvenlik sekmesinden kullanıcıya tam izin vermeyi deneyiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/10/2017 16:53
kaan harun
(@kaanharun)
Üye

yok malaalesef olmuyor, çünkü  format atmadan önce dosya özelliklerinde "Veriyi korumak için şifrele" gibi bir tik koyulmuş anladığım kadarıyla.  dosyalar yeşil renkte benim bilgisayarda nedenini bilmediğim bir şekilde yeşil renk görülmüyordu ama başka bir bilgisayra taktığımda fark ettim dosyalar yeşil renkte. araştırdığım kadarıyla bununda bir çözümü yok 🙁

 

varsa bunu çözmenin bir yolu yordamı söylerse çok sevinirim. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/10/2017 18:45
ErolEREN
(@ErolEREN)
Üye

Merhaba,

bu şifrelemeyi yaptığınız bilgisayardan dosyaların bulunduğu klasöre sağ klik özellikler/ genel/ gelişmiş sekmesindeki /veriyi korumak için içeriği şifrele kutucuğunu boşaltın

bu işlemi şifreleme yaptığınız bilgisayarda ve kullanıcıda yapmanız gerekli 

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/10/2018 20:05
Erdem Yağlıkara
(@erdemyaglikara)
Üye

Merhaba,

Bilgisayarı formatlamadan önce bilgisayarda şifrlenmiş olan klasörlerin şifresini kaldırmanız gerekiyordu yada efs sertifikasını backup almanız gerekiyordu sanırım bu işlemleri yapmadan temiz kurulum yaptınız ise dosyalarınızı kurtarma şansınız yok bazı programlar var ancak deneme şansım olmadı.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/10/2018 12:10
Paylaş: