Forum

WVD(Windows Virtual...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] WVD(Windows Virtual Desktop)

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,672 Görüntüleme
(@smcanoglu)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Veysel Onat ın başarılı anlatımıyla ; WVD -Windows Virtual Desktop  

WVD tarafı hazır, peki bağlantı için WVD ready donanım ve yazılım çözümleri üreten firmalar:

NComputing, Stratodesk, IGEL yada diğer firmalar ve çözümleri ile ilgili yorumlarınız bu başlık altında ihtiyacı  olanlara kaynak oluşturabilir.

Gönderildi : 19/03/2021 14:18

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Burada teknoloji çok değişiyor, örnek bu şirket stream işini kendisi yapıyor, yani ara katmana ihtiyaç duymadan, bence bu şirketlerin işi gelecekte biraz zor gibi.

https://vagon.io/

Yani bu tür altypıları sağlayan şirketler artık iletim katmanını kendi istemci yazılımı veya browser temelli inşa ediyorlar.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/03/2021 15:43

(@smcanoglu)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Evet, Browser/Html5 tabanlı erişim, Client  yükleme derdini ortadan kaldırıyor fakat yukarıda bahsettiğim firmalar X86 tabanlı PC/Laptop/Thin Client yada Raspberry Pi tabanlı donanımlardaki işletim sistemlerini(Windows) kaldırıp güvenli bir linux işletim sistemiyle(Firmware seviyesinde) cihazları tek bir noktadan yönetebilecek bir yönetim konsolu ile  WVD ve diğer bilinen tüm protokollerle(Citrix,VMware,RDP,WVD,Browser,Spice,FreeRDP vb) bağlantı yapılmasına fırsat veriyor.Bu sayede mevcut donanımlarınıza ek bir ömür katıp yeni teknolojilere adapte edebiliyorsunuz.

Mevcut donanımlarını daha güvenli ve yönetilebilir bir yapıya çevirip kullanmak isteyenler için fırsat niteliğinde fakat browser üzerinden erişim sağlayan diğer çözümlerde(kendine ait protokolu olanlar) gittikçe pazarı domine etmekte.Citrix,VMware,Microsoft, Amazon vb firmaların bağlantı protokolleri ve metodları kullanıcıların mevcut donanımlarındaki güç kaygısını ortadan kaldırmaya başladı.Daha basit donanımlar ile de merkezi sunuculardaki uygulamalar performanslı bir şekilde kullanılmakta.WVD ile microsoft süreci farklı bir noktaya taşımak istiyor.Gelişmeleri hep birlikte gözlemleyeceğiz.

Gönderildi : 19/03/2021 17:53

Paylaş: