Forum

Forefront identity ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Forefront identity manager

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
654 Görüntüleme
(@yalcinsoft)
Gönderiler: 244
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Kamuda kullandığımız sunucu sistemlerinde kullanıcıların parolalarını kendilerinin sıfırlamasını istiyorum bunuda sanırım forefront identity manager ile yapabilmek mümkün forumda bulamadım ama kurulum ve yapılandırma ile ilgili destek olacak arkadaşlar varsa sevinirim herkese teşekkürler

Gönderildi : 14/05/2021 18:56
Konu Etiketleri

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Azure daki senaryonuza göre değişen bir durumdur. Microsoft doc da oldukça fazla ayrıntı var Password writeback ve MFA konularına bakarsanız aradığınız bilgiyi bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/05/2021 23:19

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32964
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Öncelikle bunun için pek çok 3. parti program var. Gerek cloud yani bulut temelli gerekse onprem.

eski ismi FIM yeni ismi MIM bu iş için çok ağır kalır. Yani MIM bir kimlik yönetim ürünü, sizin bakmanız gereken ürün self service password reset.

İbrahim örnek vermiş ama bu işlem için azure p1 lisansı kullanıcı başına 6 dolar civarı, yani azure bu konuda eğer toplam ekosistem olarak kullanılmıyor ise pahalı kalabilir. Genelde tüm altyağınız azure üzerinde ise P1 lisansı ile gelen diğer özellikleride kullandığınız için mantıklı olurken sadece şifre resetleme için bence başka ürünler bakabilirsiniz.

Örneğin passgate bu konuda çok başarılı bir ürün.

(57) PassGate ile Self Service Password Reset - YouTube

(57) Parola Güvenliği Ürünü PassGate’in Finans Sektöründeki Deneyimi - YouTube

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/05/2021 23:34

Paylaş: