Forum

Office 365 - Toplu ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office 365 - Toplu Şekilde Profil Resmi Nasıl Yüklerim

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
674 Görüntüleme
(@ibrahimbozkurt)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ;

Başlıktanda anlaşılacağı üzere Office 365 üzerinde 300'ü aşkın MailBox user'im mevcut bu userların profil resimlerini toplu olarak yüklemek istiyorum.

Konu hakkında yönlendirmenizi rica edeceğim.

Saygılarımla.

Gönderildi : 24/04/2018 14:22

(@IsmailKahveci)
Gönderiler: 2
New Member

Merhaba İbrahim Bey,

Office 365 üzerinde toplu olarak user profil resimlerinizi Powershell yönetimi ile değiştirebilirsiniz veya yükleyebilirsiniz.

Öncelikle CSV dosyası oluşturmanız gerekiyor ( Username , Picture ) , daha sonra Powershell ile ofice 365 e bağlanıp yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Script ; 

Import-Module MSOnline
$O365Cred = Get-Credential
$O365Session = New-PSSession –ConfigurationName Microsoft.Exchange -ConnectionUri  https://ps.outlook.com/powershell/?proxymethod=rps  -Credential $O365Cred -Authentication Basic -AllowRedirection
Import-PSSession $O365Session
Connect-MsolService –Credential $O365Cred
Import-csv C:\ProfilePhotoUpload\UserList.csv | % { Set-UserPhoto –Identity $_.username -PictureData ([System.IO.File]::ReadAllBytes($_.picture)) -Confirm:$false }

Bilgilerinize.

Gönderildi : 24/04/2018 18:39

(@ibrahimbozkurt)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

İsmail Bey Selamlar;

Yüklemek istediğim profil resimlerini nasıl adlandırmam gerekiyor şundan dolayı soruyorum hangi resim hangi mailBox a gidicek bunun ayrımını nasıl yapıyoruz.

Scripti incelediğimde alttaki gibi örnek bir düzenleme yaptım senaryom doğrumu acaba ?

Saygılarımla.

Gönderildi : 26/04/2018 15:13

Paylaş: