Forum

Office 365 Exchange...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office 365 Exchange Outlook Datalarını Aktarma Hakkında

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,388 Görüntüleme
(@ismaildilme)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

kendi şirketimin mail adresinde son 5 yıldır google apps yapısını kullanıyordum ve ufak tefek sorunlar dışında gayet menmundum ama artık office 365 kiralama sistemi daha mantıklı geliyor ve bu sisteme geçmeyi düşünüyorum Office 365 İş Ekstra paketinin deneme versiyonunu edindim ve yapıyı test ettim google apps ile birebir aynı yapıda ekstra artıları var. 

1 Onedrive 1 tb disk alanı oda sınırsız olmuş sanırım ( Google'da 30 Gb )  

2 Outlook Pst maximum boyutu 50 gb ( Google'da 20 Gb )

3 Online word excell ekranında tüm fonksiyonları kullanabiliyorsunuz ( Google'da kısıtlı arayüz ve 5-6 tane yazı fontunu destekliyor ) 

4 Online Word excell dosyalarında değişiklik yapabiliyorsunuz ( Google'da dosyayı kendi form-atına çevirmeden değişiklik yapmaya izin vermiyor. 

5 One drive'da dosya paylaşımında ve değişikliğinde izin verdiğiniz kullanıcının hotmail veya microsoft yapısında olma zorunluluğu yok 

( Google'da paylaştığınız bir dosyayı sadece gmail yapısında olan kullanıcılar paylaşabiliyor 

6 Aylık 28,80 tl ödüyorsunuz Outlok Word Excell  bilgisayarınızı kurup ayrıca 5 cihazda kullanabiliyorsunuz 

( Google'da Aylık 10 TL ödüyorum Word Excell Outlook yok sadece online olarak kullanabiliyorsunuz )  

Kısacası benim tecrübelerim bunlar bu konuda uzman arkadaşlarıma'da benim bir sorum olacak google apps migrasion tool ile outlook'a indirdiğim pst mail databasi'mi office 365 Exchange online hangi tool veya hangi web arayüzünden export edebilirim.

Bu konuyu çok araştırdım fakat office 365 arayüzünden database ekliyecek yolu bir türlü bulamadım.

Yardımlarınız teşekkür ederim. 

Gönderildi : 07/08/2015 23:21

(@umittas)
Gönderiler: 31
Trusted Member

Selam,

Office365 hesabinizi PCnizde bulunan Outlook programina kurduktan sonra asagidaki islemi yapabilirisniz.

Tek yapmaniz gereken  ( OFFICE 2013 icin):

File / Open & Export : menusu icerisinden

Import & Export : secenegini secip  karsiniza gelecek pencereden Import from another program or File secip "Next" tusuna basmak

siradaki ekranda outlook data file(.pst) secip "Next" tusuna basin ilerleyin, 

sonraki ekranda sizin PST dosyanizin bulundugu yeri ve aktarma seceneklerini soracak, onlarida belirtip "Next" tusuna basin.

sonrasinda islemi tamamlayip, senkronizasyonu outlook mail ana ekranindayken alt taraftaki mavi banttan takip edebilirsiniz 

Gönderildi : 08/08/2015 10:56

(@ismaildilme)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Umit Bey,

Anlattığınız  şey outlook'un backup.pst almanıza yarıyor Office 365 Exchange sunucularını mailllerin yüklenmesine değil yada benmi yanlış anlattım bilemiyorum.

Gönderildi : 08/08/2015 13:29

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

En etkili rahat yöntem iyi bir internet hattınız var ve upload yüksek ise eski pst dosyanızı Outlook ofis 365 hesabı kurduğunuz profile bağlayın. Sonrasında sürükle bırakla mailleri taşıyın. Upload tamamlanınca tüm mailler bulutta demektir. Ben 80 kullanıcıyı bu şekilde geçirdim.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/08/2015 18:11

(@umittas)
Gönderiler: 31
Trusted Member

Merhaba,

soyledigim yontemle eski PST dosyalarini exchange kurulu olan hesaplara eklediginizde tum .PST dosyasini Exchange hesabiniza aktarir ( once .OST ye atar, sonra cloud'a senkronize eder) kendimde immigration yaptigim hesaplarda bu yontemi kullaniyorum.

selamlar. 

Gönderildi : 08/08/2015 20:02

Paylaş: