Forum

Office 365 Şifre Re...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office 365 Şifre Resetleme

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
3,798 Görüntüleme
(@AdemBuyukozer)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Local'de bir adet DC kurup AD'ye geçtim. Office 365 ile senkron ettim. AD'de bir kullanıcı açılınca office 365'de de açılıyor. AD'de bir kullanıcının şifresini resetlediğimde office 365'de de resetleniyor. Fakat kullanıcılarımdan bazıları ofis dışında olduğundan dolayı makinelerini AD'ye alamıyorum. Bu kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifreleriyle office 365'de oturum açınca, admin tarafından engellendi hatası alıyorlar. Kullanıcı domainde olmadan da şifresini nasıl resetleyebilir arayüzden? 

Hayırlı çalışmalar. 

Gönderildi : 29/08/2014 14:27

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

kullanıcılarınız login.microsoftonline.com ilk girişlerinde şifrelerini değiştirmeleri istenecek. bunun dışında office365 uygulamaları veya Outlook üzerinden şifre değiştirme seçeneği çıkmayacaktır.

Gönderildi : 08/09/2014 13:07

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Merhaba  https://portal.office.com/EditProfile15.aspx üzerinden sol kısımda Password' sekmesinden kullanıcılar password resetleyebilirler. Tabi login olmaları gerekecek ilk önce.

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 08/09/2014 20:56

(@AlperELEMAN)
Gönderiler: 5
Active Member

Merhaba  https://portal.office.com/EditProfile15.aspx üzerinden sol kısımda Password' sekmesinden kullanıcılar password resetleyebilirler. Tabi login olmaları gerekecek ilk önce.

Kullanıcı şifresini değiştirmek istediğinde;

Parolanızı buradan değiştiremezsiniz.
Kuruluşunuz parolanızı bu sitede değiştirmenize izin vermemektedir. Lütfen parolanızı kuruluşunuzun önerdiği yönteme göre değiştirin veya yardıma gereksiniminiz varsa yöneticinize sorun.

uyarısı alıyorlar bunu nasıl düzeltebilirim?

Gönderildi : 03/03/2017 02:20

(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member

Merhaba

Yanlis bilmiyorsam 1 yol var ama o da parali. Yani azure premium versiyona gecerseniz o zaman kullanicilar sifrelerini degistirebilirler.

Kolay gelsin

EG

Gönderildi : 30/03/2017 16:39

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Merhaba kurumunuzun ayarları ıle alakalı bır durum bu normalde sıze kendı parollanızı değiştirme hakkı tanımlanması gerekir policyler gereği

şöyle bir şey daha mümkün gibi

NOTE: Global or Password Admins can reset the passwords for all ‘users’ accounts. Resetting a password provides a temporary password. The user would sign into the https://portal.microsoftonline.com/landing.aspx?target%3D%252fdefault.aspx&lc=1033&id=27134 6">Microsoft Online Portal using their username (email address) and temporary password. At that point the user would immediately set the password to what they want.

yanı siz çıkış yaptıktan sonra portal sayfasından unuttum dıyıp mailinize temp bir password alabiliyorsunuz ama bu da admin doğrultusunda engellenmiş olabilir.

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 03/04/2017 03:44

Paylaş: