Forum

Webform Uygulama Ve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Webform Uygulama Veya Web Konsollar üzerinden Exchange 2019 ile mail atamama.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
436 Görüntüleme
(@koksalkaplan)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Sistemimde Exchange 2013 vardı ve Exchange 2019 a geçiş yaptım.2013 kullanıyor iken web arayüzü olan veya ERP yazılımı üzerinde exchange ipsini ve portunu yazdığımda şirket domaini dışındaki mail adreslerine de mail atabiliyor idim. Exchange 2019 a geçtiğimde aynı send ve receive connectorleri yazdım fakat şirket içi mail adreslere mail atabilir iken şirket dışı örneğin gmail gibi adreslere mail atar iken hata alıyorum bu gönderici bu mail adreslerine göndermeye izinli değil gibi bir hata veriyor.Uygulamanın ipsini kapsama netmask olarak ekliyorum tek ip olarak ta eklediç güvenlikte de sadece isimsiz kullanıcılar işaretli ama olmuyor unuttuğum yada atladığım nokta nedir yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler. 

Gönderildi : 05/07/2021 16:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Exchange 2016 Relay Ayarları – Exchange Server – ÇözümPark Forum (cozumpark.com)

Mail Relay Özelliği Hakkında… – Exchange Server – ÇözümPark Forum (cozumpark.com)

Exchange 2013 Relay ayarları – Exchange Server – ÇözümPark Forum (cozumpark.com)

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/07/2021 16:12

Paylaş: