Forum

Smarthost Sonrası "...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Smarthost Sonrası "550 unroutable domain:" Hatası Alamama Hk.

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
662 Görüntüleme
(@bulentsenguler)
Gönderiler: 28
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Üstadlarım,

Uzun zamandır Hotmail'e ve türevlerine ePosta atamıyordum, smtp2go smart hostunu kullanmaya başlayınca bu sorun ortadan kalktı lakin alıcı tarafın ePosta adresi hatalı olduğunda  smtp2go  kontrol penceresinde "550 unroutable domain" hatası görünüyor, kendi sunucumda(mailenable standart 10.29) smtp loglarında "550 unroutable domain" görünüyor ama ePostayı gönderen kişiye ikaz mesajı gitmiyor. Smarthostu devre dışına aldığımda ise ePostayı atan kişiye hata ePostası dönüyor. Bu hata genelde "null sender block" izin verilmeyince çıkıyormuş ama onuda regeditten ekleyip izin verdim ama düzelen bir şey olmadı. Ben MTA dan şüphelendim onun da ayarlarında bir şey yok. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 18/09/2020 18:38

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Sanırım mail enable bunu yönetemiyor, hızlıca bir iki google araması yaptım ama böyle bir yorum var yani eğer smarthost enable ise o hatayı döndüremiyor, ama değil ise döndürüyor diye, bunun için en iyisi mailenable' ın kendi forumlarına sorabilirsiniz, yani exchange gibi yaygın bir ürün olsa belki tecrübe eden olmuş olabilir ama pek mail enable sorusu görmedim ben forumda.

https://mailenable.com/forum/

Bu arada orada da bir iki soru var benzer ama net cevap yok, birisine hiç cevap verilmemiş, birisine yapamıyor denmiş, birisine sürümü güncelle denmiş vs. Öğrenirseniz paylaşırsınız artık.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/09/2020 14:00

(@bulentsenguler)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim hocam,

forumlarına yazdım ama moderatör onayını bekliyorum 2 gündür. Maalesef bende gördüm o cevapsız soruları:( herhalde Mailenable'a baybay deme zamanı geldi:)

Gönderildi : 20/09/2020 12:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Yani bütçe var ise Exchange alacaksın rahat edeceksin veya en azından merakmail kullan o daha kurumsal.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/09/2020 14:28

(@bulentsenguler)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam açıkçası exchange hiç yönetmedim, fakat outlook ile yıllar önce kurumda kullanmıştık, artıları çok çok fazla, 365 i araştırıyorum.

Gönderildi : 23/09/2020 14:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

En temizi 365, destek lazım olur ise bizim profesyonel ekiplere yönlendiririm.

Gönderildi : 23/09/2020 14:37

Paylaş: