Forum

Cep telefonu Outloo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Cep telefonu Outlook for Exchnage dosya önizleme veya indirme sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
4 Likes
6,814 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

Cep telefonu aracılığı ile üzerinde kurulu Microsoft Exchange active Sync ile kurumsal emaillerimize erişip mesajlarımı alabilmekteyiz. Fakat dosya eklentisi 10MByte ve üzeri dosyaları önizleme veya indirmede sorun yaşamaktayım. Mesaj seçildiğinde ve pdf eki tıklandığı zaman önizleme veya indir butonu ile pdf dosyay erişim sağlamak istediğimde 10 MB dosyalarda dosya boyutu çok büyük hatası almaktayım. İlgili hata mobil cihazdaki hafızada bulunan boş alalnla ilgili değil. Sanki sunucu veya mobil cihazda bir ayar yapılması gibi gözkmekde. Aynı dosyayı ve mesajı gmail uygulaması ile mobil cihazda denediğimde ise önizlemede herhangi bir sorun yaşamadan indirebilmekteyim. Bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Gönderildi : 08/10/2020 07:33

(@ceysenturk)
Gönderiler: 29
Eminent Member

Merhaba,

Office 365 hesaplar için Android for Mobile üzerinde e-posta gönderim limiti 33 MB olarak belirtilmiştir. 

https://docs.microsoft.com/en-us/office365/servicedescriptions/exchange-online-service-description/exchange-online-limits#message-limits-1

Durumu test edebilmek için Office 365 hesabımdan 33,7 MB bir Excel dosyası paylaşarak test ettim ve Outlook for IOS üzerinde herhangi bir sorun yaşamadan dosyayı indirme / görüntüleme gerçekleştirdim. 

IOS sürümü : 14.0.1
Outlook for IOS : 4.57.0 

Eğer dosyayı farklı hesaplardan gönderip Outlook masaüstü ya da OWA üzerinde görüntülemede sorun yaşamıyorsanız tavsiyem Outlook for Mobile uygulaması üzerinden destek talebinde bulunmanız olacaktır.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 08/10/2020 11:07
kazimates and kazimates reacted

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar @kazimates

Aşağıdaki çözümü  uygulayabilirsiniz, ancak çözümde de  belirtildiği  üzere  mutlaka web.config yedeğini almayı unutmayın.

https://www.stephenwagner.com/2019/08/09/cannot-download-attachment-due-to-size-with-mobile-device-on-exchange-activesync/

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 08/10/2020 11:55
kazimates and kazimates reacted

(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

@cumhuraltan cevabınızı uyguladım. Sorun çözüldü ve şu anda android yüklü cep telefonlarından 10Mbyte üzerinde ekli dosyaları preview edebiliyor ve de telefona download edebiliyor durumdayım. 

Hepinize yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Gönderildi : 08/10/2020 12:45

Paylaş: