Forum

mail karantina prob...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] mail karantina problemi

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
667 Görüntüleme
(@ersantombalak)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, çalıştığım şirkette Office 365 kullanıyoruz, bazı bankalara gönderdiğimiz maillerin ilgili bankadan aldığımız bilgiye göre karantinaya düştüğünü söylüyorlar. Geçen hafta blackliste düşmüştük fakat kaldırdık. Hakan Uzuner Bey'in eski bir makalesindeki bilgilere göre domainimizle ilgili tüm kontrolleri yaptım bir problem görünmüyor. Başka ne yapabiliriz?

Teşekkürler..

Gönderildi : 23/03/2020 14:17

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

mxtoolbox üzerinden yaptığınız domain ve diğer sorgularda sorun yoksa emiseniz ip reputation'larınızı çeşitli sitelerden kontrol edin blacklist'ten yeni çıktığınızı söylüyorsunuz scorelarınız düşük olabilir. Mail içeriklerinizle ilgili de kontrol için mail-tester.com kullanabilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/03/2020 01:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Hala repütasyon sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Office 365 üzerinde eğer çok fazla toplu mail gönderirseniz sistem otomatik sizden giden ip leri kötü bir havuza yönlendirir, doğal olarak siz bu sorunu çözemezsiniz, bunun için MS' e bir case açmanız lazım.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/03/2020 12:48

Paylaş: