Forum

mail adresimi korum...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] mail adresimi korumakta zorlanıyorum

4 Yazılar
2 Üyeler
3 Likes
394 Görüntüleme
(@dortdort)
Gönderiler: 10
Eminent Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar herkese merhaba, öncelikle ne vakit başım sıkışsa kendi adıma buradan yardım buluyorum. Bunun için herkese teşekkür ediyorum.

Konumuza gelecek olursak basit bir hotmail uzantılı mail adresim var, uzun yıllardır kullanıyorum ancak şu dönemlerde bu e-postayı korumakta zorluk çekiyorum. Sürekli yetkisiz kişilerce oturum açılmak isteniyor ve başarısız oluyorlar. problem şu ki bu beni gereğinden fazla endişeye sevk ediyor. bu konu ile ilgili ne yapabilirim?

şimdiye kadar yaptıklarım;

-2fa aktif

-şifresi +20 karakter

-diğer tüm oturumlar sonlandırıldı

Gönderildi : 11/09/2023 00:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Hedefli bir atak ise pek bir şey yapamazsınız, yani birileri kafaya taktı ise sürekli bunu deneyebilir, 2FA en doğru çözüm yani bundan fazlası için ücretli hizmetler almanız gerekli, örnek office 365 olsa kısıtlı erişim kuralları yazıyorsunuz yani örnek sadece bu mail adresine Türkiye içerisinden erişilsin gibi. Ancak hotmail ücretsiz bir hizmet olduğu için bundan fazlasını bulamazsınız.

Bu arada eğer girdiğiniz siteler, açtığınız emaillerde sorun var ise yani bir şekilde bilgisayarınıza veya bilgisayarlarınıza erişim var ise zaten hiç şansınız yok. Burada sanki sizde hiç sıkıntılı bir durum yok, sıkıntılı sitelere girmiyorsunuz, bilmediğiniz hiç bir maili açmıyorsunuz ve av dahil her türlü koruma programınız var ama birisi mail adresinizi biliyor ve sürekli şifre deniyor diye anladım, aksi durumda her türlü mail adresinizi alırlar. Ondan bilgisayar güvenliğine ve bu mail adresi ile her yerde oturum açmamaya dikkat edin.

Bu ileti 8 ay önce Hakan Uzuner tarafından düzenlendi

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/09/2023 12:45

(@dortdort)
Gönderiler: 10
Eminent Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @hakanuzuner

Merhaba,

Hedefli bir atak ise pek bir şey yapamazsınız, yani birileri kafaya taktı ise sürekli bunu deneyebilir, 2FA en doğru çözüm yani bundan fazlası için ücretli hizmetler almanız gerekli, örnek office 365 olsa kısıtlı erişim kuralları yazıyorsunuz yani örnek sadece bu mail adresine Türkiye içerisinden erişilsin gibi. Ancak hotmail ücretsiz bir hizmet olduğu için bundan fazlasını bulamazsınız.

Bu arada eğer girdiğiniz siteler, açtığınız emaillerde sorun var ise yani bir şekilde bilgisayarınıza veya bilgisayarlarınıza erişim var ise zaten hiç şansınız yok. Burada sanki sizde hiç sıkıntılı bir durum yok, sıkıntılı sitelere girmiyorsunuz, bilmediğiniz hiç bir maili açmıyorsunuz ve av dahil her türlü koruma programınız var ama birisi mail adresinizi biliyor ve sürekli şifre deniyor diye anladım, aksi durumda her türlü mail adresinizi alırlar. Ondan bilgisayar güvenliğine ve bu mail adresi ile her yerde oturum açmamaya dikkat edin.

Hakan bey cevabınız için teşekkür ederim,

bilgisayarıma erişim olduğunu gerçekten hiç zannetmiyorum, kaspersky ve trend micro ile korunuyorum. düzenli ve tam taramalarda hiçbirşey yok. ancak gerçekten çok fazla spam,fishing mailleri alıyorum, nadirende olsa bazı günler 12 saat içerisinde 50 tane olabiliyor. açmamaya dikkat ediyorum ancak ayda bir tane spam, fising mailini açma istatistiğim vardır muhtemelen.

yani aslını isterseniz birkaç dolar / ay gibi bir bütçe ayırabilirim mail adresine ekstra koruma için ancak 365 ücretleri ve geçişi hakkında gerçekten hiçbir fikrim yok o alanda yalnızca F1 lisansım var.

Gönderildi : 11/09/2023 13:26

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, outlook' dan mail adresi değişmeden office 365' e geçemezsiniz, yani office 365 e geçtiğiniz anda mail adresiniz değişir.

Özetle outlook için hotmail için yapabilecekleriniz sınırlı ve zaten yapmışsınız, daha üst seviye bir koruma için kurumsal bir posta hesabına geçmeniz gerekli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/09/2023 10:22

Paylaş: