Forum

Linux sunucuda gmai...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Linux sunucuda gmail mail sunucu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
333 Görüntüleme
(@eyupustaoglu)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba  

Linux sunucumda bana bilgi atması için  gmail  SMTP servisini kullanmamda güvenlik açısından bir sıkıntı olur mu?  Kullandığım bir uygulamanın log dosyasını mail attıracğaım bunun için hazır scriptim var zaten. Bunu ücretsiz kullanabilir miyim?  Bir gmail hesabından kendi şirket mailime attırmayı düşünüyorum. 

Veya ücretsiz bir alternatif var mı?

Bu konu 11 ay önce Hakan Uzuner tarafından düzenlendi

Gönderildi : 18/10/2023 23:44

(@serkanates)
Gönderiler: 1314
Üye

Merhaba;

Sanırım qmail (Qmail) ile ilgili soruyorsunuz. Qmail bir MTA dır ancak sizin işinizi basit bir smtp servisi de görecektir. Bunun için ister linux, ister windows yönetebileceğiniz herhangi bir sistemdeki smtp servisini kullanabilirsiniz. Muhtemelen gönderdiğiniz mailler alıcı tarafında SPAM algılanacaktır. Bu servise erişimi kontrollü sağlamalısınız, en basit hali ile sadece belirli ip adreslerinin bu smtp servisini kullanmasına izin vermek tümünü olmasa bile bir çok riski ortadan kaldıracaktır.

Gönderildi : 19/10/2023 08:41

Ali Velioğlu
(@alihan-2)
Gönderiler: 91
Estimable Member

Gönderen: @eyupustaoglu

Merhaba  

Linux sunucumda bana bilgi atması için  gmail  SMTP servisini kullanmamda güvenlik açısından bir sıkıntı olur mu?  Kullandığım bir uygulamanın log dosyasını mail attıracğaım bunun için hazır scriptim var zaten. Bunu ücretsiz kullanabilir miyim?  Bir gmail hesabından kendi şirket mailime attırmayı düşünüyorum. 

Veya ücretsiz bir alternatif var mı?

Gmail  olası farklı konumlardan oturum açılmasını engelliyor.  buna dikkat ediniz.

Sizin bahsettiğiniz işlemi 2015 ten itibaren halen kullanmaktayim.

Smtp olarak Yandex kullanmaktayım.

Gönderildi : 19/10/2023 15:52

Paylaş: