Forum

hmail Dışarıya Mail...

Bildirimler
Hepsini Temizle

hmail Dışarıya Mail gönderme

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
3,698 Görüntüleme
(@onurkaramahmut)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Kurumumuz için mail sunucusu kurdum Hmail Localden mail atabiliyor fakat dışarıya (gmail hotmail vb ) mail adreslerine gönderim yapılamıyor Daha Önce Zimbra mail sunucusunu denedim sonuç alamadım Hmaile geçtim Hmailde Dışarıya Mail gönderme varmı ? Var İse Nasıl ayarlamalar yapabilirim ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 07/03/2019 17:13

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar @onurkaramahmut dış dünyaya  mail gönderme kısmında  en önemli  etmenler  localde  kullandığınız  mail mta  sisteminden ziyade mailleri  gönderdiğiniz  ip  adresinin  blacklist  kontrolleri / Reverde Dns Kayıtları / Spf kayıtları /  gibi çok önemli  faktörler  bulunmaktadır. Ayrıca Metro Ethernet gibi simetrik  kurumsal bir internet  altyapısı  kullanmıyorsanız ISS'lar 25  smtp  portlarını kapalı olarak  tutuyor.

Yukarıda  bahsettiğim durumlar  genel  durumlar sizin probleminizde  çözüm  olabilmesi  açısından  dış dünyaya  mail göndermek için hangi  adımları  uyguladığınza  dair bilgilendirme  yaparsanız sizin mail gönderme probleminize  ilişkin  yardımcı olmaya  çalışalım.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 07/03/2019 19:26

Paylaş: