Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail Gönderememe Problemi | ÇÖZÜLDÜ

16 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,167 Görüntüleme
(@enesaslan)
Gönderiler: 174
Reputable Member
Konu başlatıcı

Telekomun bölge müdürlüğünden temsilci ile görüştüm teknik ekibe aktardılar konuştuk anlattım olayı sunucu tarafında birkaç ayarlama yapacaklarını söylediler. Bu sabah problem giderilmişti. 

Merhaba , telekomdan Bulutt Mail hizmeti alıyoruz (her nekadar memnun olmayıp değişmek istesek de şirket yönetiminden izin çıkmıyor.) Son 2 gündür mail gönderemiyoruz. Outlook da gönder/al hatası oluyor. Web den girdiğimde herhangi bir problem yok gönderip alabiliyorum ama outlook üzerinde gönder/al yapılmıyor. Mail imi başka bilgisayara kurayım dedim  kurarken aldığım hata aşağıda :

SMTP Kimlik Doğrulaması da aktif

pop 110

smtp 587

Durumu telekoma bildirdim ancak hiçbir problem yok iç devrelerinizde problem var deyip başlarından atıyorlar. Sorun birden bire oldu herhangi bir konfigurasyon vs yapılmadı.

Teşekkürler.

Gönderildi : 09/07/2017 23:57

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

587 portundan telnet atınca cevap veriyor mu mail sunucu

sizin bu porttan iletişiminiz kapalı olabilir mi ?

Gönderildi : 10/07/2017 12:48

(@enesaslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Maalesef o dediğinizi yapmayı bilmiyorum hocam. İşyerinde sabit ip kullanılıyor. Ben evdeki pc me bağlandım kurdum orada problemsiz çalıştı hocam. Bu durumda ne yapmam gerekir acaba.

Gönderildi : 10/07/2017 13:03

(@vasviuysal)
Üye

işyerinde internet çıkışınızdaki ne cihaz var firewall var ise 25/587 portları kapalı olabilir dışarı dogru

Gönderildi : 10/07/2017 13:28

(@enesaslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Firewall yok hocam. Modemden çıkıyor. Az önce vpn açtım ve mail gönderebildim hocam. Bu durumda ne yapmalıyım acaba

Gönderildi : 10/07/2017 13:48

(@vasviuysal)
Üye

Firewall yok hocam. Modemden çıkıyor. Az önce vpn açtım ve mail gönderebildim hocam. Bu durumda ne yapmalıyım acaba

muhtemelen kullandığınız isp bu portları blokluyordur

eğer moden üzerinde fw tarafında extra bir ayar vb yapılmaıd ise bu durum için

Gönderildi : 10/07/2017 14:16

(@enesaslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Modemden hiçbir ayar yapmadım hocam , durumu telekoma bildirdim bekliyorum. Telnet olayını öğrenmek ve dediğinizi uygulamak için kaynak önerirmisiniz hocam.

İlginiz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 10/07/2017 16:08

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4317
Co-Helper

Bu konularda forum da kayıt çok.
https://www.cozumpark.com/forums/thread/437761.aspx

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/07/2017 17:39

(@vasviuysal)
Üye

Modemden hiçbir ayar yapmadım hocam , durumu telekoma bildirdim bekliyorum. Telnet olayını öğrenmek ve dediğinizi uygulamak için kaynak önerirmisiniz hocam.

İlginiz için teşekkür ederim.

komut satırından

telnet mail_sunucu_ip 587

veya

telnet mail_sunucu_ip 25

şeklinde komut ile kontrol edebilirsiniz

Gönderildi : 10/07/2017 17:48

(@enesaslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Cmd problem çıkarttı ('telnet' iç ya da dış komut, çalıştırılabilir program ya da toplu iş dosyası olarak tanınmıyor. (bilindik çözümleri denedim yine çalışmadı)) Putty den denedim. Ekran görüntüsü aşağıdaki gibi 587 için: 

Gönderildi : 10/07/2017 19:50

(@vasviuysal)
Üye

port açık görünüyor bu durumda mail client üzerinde bazı ayarları yanlış yapıyor olabilirsiniz

Gönderildi : 10/07/2017 19:51

(@enesaslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam bir anda böyle bir problem oldu. 15 bilgisayarda da aynı durum var hiçbirinde de ayar vs yapmadık.

Ayarlarım şu şekilde : 

Gönderildi : 10/07/2017 19:59

(@enesaslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Vasvi hocam , İbrahim hocam problem çözüldü. İlginiz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 11/07/2017 12:01

(@vasviuysal)
Üye

Geçmiş olsun hocam problemininz çözülmesine sevindim.

Gönderildi : 11/07/2017 12:14

(@enesaslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Geçmiş olsun hocam problemininz çözülmesine sevindim.

Tecrube edinme açısından telekomdan nasıl çözüldüğüne ve problemin tam olarak ne olduğuna dair bilgi istesem verirler mi hocam böyle bir hakkı oluyor mu müşterinin acaba. 

Gönderildi : 11/07/2017 16:52

(@AlptekinOzkan0378)
Gönderiler: 7
Active Member

Merhaba,

şirket içinde bir kaç hesap fishing olmuş ve gmaile hatrı sayılır ölçüde mail atarak gmail tarafından bloklandım bunun üzerinde dış bacağımı değiştirdim dns yönlendirmelerimi değiştirdim.mail trafiğim yeniden başladı fakat blackliste gözükmeme rağmen gmail-hotmail gibi yerlere mail attığımda spama düşüyorum direk.konuyla ilgili ne yapabilirm?   host a kayıtlarım doğru, mx kayıtlarım doğru, spf kayıtlarım doğru.bu arada tüm hosting ve dns işlerini kendi tarafımda tutuyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

Gönderildi : 06/09/2017 12:18

Paylaş: